Wibracje

Moderator: Dziki Mar

d4rk4ng3l
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2012, o 23:25
VIN:
Lokalizacja: Irlandia

Wibracje

Post autor: d4rk4ng3l »

Witam. Podpinam temat pod "Silnik i osprzęt" gdyż wydaje mi się, że wina leży po stronie silnika. Od pewnego czasu odczuwam dziwne wibracje na pedale gazu jak i pod lewa nogą. Czasem wibracje odczuwalne są również na fotelu. Moje wrażenie jest takie, że są one mocniejsze podczas jazdy na stałym gazie nie zależnie od prędkości. Ostatnio (po dłuższym nieużytkowaniu auta) jakby wibracje ustały ale po zrobieniu ok 100km na autostradzie pojawiły się na nowo (bez zatrzymywania, bezustannie jadąc ok. 125 km/h). Dzisiaj zauważyłem, że jadąc dużo mniej dynamicznie wibracje są dużo mniejsze. Później po zmianie stylu jazdy pojawiły się na nowo ale zniknęły po dojechaniu do ronda ( podczas hamowania poczułem jak skrzynia zredukowała bieg jakby hamowanie silnikiem i jechałem dalej jak stary maruder). Dodam, że z silnika dochodzą dziwne odgłosy jakby mocniejsze wręcz metaliczne klekotanie z tyłu. Mam wyłączonego heating bostera gdyż wariowały mi obroty, wymienione pompowtryski (jakies 20k km temu). Podczas gaszenia auta z podwozia słychać metaliczny stuk jakby podwójne " tryk tryk". Na kompie wywaliło tylko 1 błąd ( P2000 [f, 2, 20, 01, Stored Please refer to relevant technical manual ) :mysli: Chyba opisałem już wszystko. Przepraszam, że trochę chaotycznie ale mam nadzieję, że zrozumiale. Z góry dzięki za wszelkie porady.
Mercedes w203 Elegance, 220 CDI, 146km, 2003r, ASB, Anglik
Gdyniak
VIP
Posty: 1952
Rejestracja: 29 sie 2010, o 10:09
VIN:
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Gdyniak »

d4rk4ng3l pisze:wymienione pompowtryski

W W203 nie ma pompowtryskiwaczy.

d4rk4ng3l pisze:Od pewnego czasu odczuwam dziwne wibracje

Sprawdź poduszki pod silnikiem oraz pod skrzynią biegów - zwłaszcza ta ostatnia potrafi się urwać (pęknąć).
W203 OM612

"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem
korzen
VIP
Posty: 344
Rejestracja: 28 sty 2011, o 13:30
VIN:
Lokalizacja: B-Biala/Bedzin

Post autor: korzen »

Podaj troszke wiecej informacji na temat auta ktorym jezdzisz. Manual czy ASB? Moze kolo dwumasowe jest do wymiany. Pompowtryskow jak kolega Gdyniak slusznie zauwazyl w w203 nie ma i nigdy nie bylo. Sa wtryskiwacze i uklad CR. Jaki przebieg auta? Po regeneracji wtryskiwaczy auto jezdzilo ok? Tez obstawialbym jedna z poduszek.

Pozdrawiam
korzen
S203 200CDI 2004 lift 152KM&338Nm SPRZEDANY
INFINITI FX35 280KM&366Nm, BBK Akebono, Tech P/Sport P| Touring P... Buldog :) SPRZEDANY
S204 200KOMPRESSOR ELEGANCE 2008
Maciek251
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 7 paź 2012, o 22:48
VIN:
Lokalizacja: Dania/Ronde

Post autor: Maciek251 »

u mnie jak poduszka pod asb padła to chodzil jak traktor klekot był ale wibracji brak
d4rk4ng3l
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2012, o 23:25
VIN:
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: d4rk4ng3l »

Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi. No tak chodziło mi o wtryskiwacze (nawyk po audi) Skrzynia jest automatyczna, przebieg 210k. Wtryski wymieniał poprzedni właściciel rachunek opiewa na 850 e więc raczej zostały zmienione całkowicie. Też mi przeszła przez myśl poducha pod skrzynią lub podpora wału. Jak je najlepiej sprawdzić bez wjeżdżania na kanał (brak dostępu a w pitstopie liczą jak za zborze :szok: ) Zastanawia mnie tylko ten błąd P2000 :mysli: wie ktoś co on oznacza? Z opisu nic nie można wywnioskować.
Mercedes w203 Elegance, 220 CDI, 146km, 2003r, ASB, Anglik
Gdyniak
VIP
Posty: 1952
Rejestracja: 29 sie 2010, o 10:09
VIN:
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Gdyniak »

d4rk4ng3l pisze: Jak je najlepiej sprawdzić bez wjeżdżania na kanał

Nie da rady :yyy:
W203 OM612

"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem
d4rk4ng3l
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2012, o 23:25
VIN:
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: d4rk4ng3l »

Wkrótce przejadę się do mechaniora i dam znać jakie on wyciągnął wnioski. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale dzisiaj jadąc 130km/h na tempomacie wyskoczył mi błąd ESP/BAS. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika błąd zniknął i już się nie pojawił.
Mercedes w203 Elegance, 220 CDI, 146km, 2003r, ASB, Anglik
mylo2808
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 3 sie 2014, o 17:13
VIN:
Lokalizacja: Zwoleń

Post autor: mylo2808 »

P2000 Błąd , wyskakuje mi i nikt nie moze mi go rozczytac. szukam w necie i nic tutaj tez nic. Ktos mial stycznosc z tym bledem. objawy mam nastepujace jadac z dowolna predkoscia bawiac sie tip tronikiem bo skrzynia sama ciagnie do wysokich obrotow wylacza mi silnik i wyskakuje blad EPC zatrzymuje auto odpalam i jade. teraz nie dotykam dzwigni na +/- i od miesiaca ponad nie pokazuje mi błędu i nie wylacza mi autka. Pomocy
Emil, w203 2.7 CDI kombi 170 km automat
WBD2032161F253449
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

A skąd Ty kolego masz tip-tronic ?? Audi masz czy mercedesa ?? Przeczytałeś instrukcje obsługi samochodu ?? Wiesz jaką skrzynie biegów masz ?? Wiesz jak się z nią obchodzić ?? Po co katujesz auto ?? :zly:
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
mylo2808
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 3 sie 2014, o 17:13
VIN:
Lokalizacja: Zwoleń

Post autor: mylo2808 »

Dla zaspokojenia Twojej ciekawosci. Mam Mercedesa instrukcja jest po wlosku i jestem wlasciciele od 3 miesiecy i malo kto wie cos o tych mercedesach wsrod moich znajomych wiec dlatego jestem tutaj a i jest to moj pierwszy mercedes i automat. Nie jestem maniakiem motoryzacji. Jestem zwykla szara osoba ktora kupila sobie wlasnie taka gwiazde. Dziekuje za pomoc i przepraszam ze zapytalem.
Emil, w203 2.7 CDI kombi 170 km automat
WBD2032161F253449
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Kolega się nie unosi .. Ja zanim kupiłem MB już miałem przeczytaną instrukcję .. Nie , że jestem maniakiem , tylko tak skomplikowane auto nie można obsługiwać bez tej lektury. Znalezienie jej w necie , zajęło mi 15 minut (wraz z pobraniem). Ponadto jak dołączysz do sekcji VIP, uzyskasz dostęp do instrukcji i innych przydatnych rzeczy ... To odpowiedź moja , na Twoje dość ironiczne stwierdzenia. Co do błędu , to niestety programy darmowe (diagnostyczne) i niespecjalizowane, będą Tobie pokazywać cuda nie widy .. Tylko stanowisko STAR DIAGNOSIS prawidłowo odczyta i zinterpretuje błąd i usterkę.
Co do skrzyni . Masz kolego normalną (chyba, bo jak do tej pory nie raczyłeś uzupełnić podpisu) skrzynię automatyczną. Wyposażona ona jest w normalne (bardzo dobre) sprzęgło hydrokinetyczne . Nie jest to żaden tiptronic ... Do czego służy + i - przeczytasz w instrukcji, łącznie z tym jak i kiedy się tym posługiwać ... Podpowiem tylko , że używa się tego sporadycznie.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2014, o 09:35 przez jarod32, łącznie zmieniany 1 raz.
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
mylo2808
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 3 sie 2014, o 17:13
VIN:
Lokalizacja: Zwoleń

Post autor: mylo2808 »

Czego jeszcze nie uzupelnilem. Dziekuje za male objasnienia. Jeden mechanik w radomiu mi stwierdzil ze to moze byc plytka w skrzyni. Oni sie zajmuja tylko autami ze stanow. Olej jest ladny ale smierdzi spalenizna stwierdzil. I nic wiecej niechca powiedziec. Wkurza mnie juz to ze oni nic nie mowia wydalem juz sporo kasy na diagnoze samochodu. Ten SD To serwis tak ?
Emil, w203 2.7 CDI kombi 170 km automat
WBD2032161F253449
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Nic nie powiedział , bo się nie znał . To nie jest olej , tylko płyn hydrauliczny ;) . Wymienia się co (tu zdania są podzielone) 60-100 tyś km . Co oznacza ładny ? :bezradny: . SD stanowisko diagnostyczne przeznaczone tylko i wyłącznie dla pojazdów mercedes, diagnozujące w nim wszystko .. od silnika , przez sys bezpieczeństwa, skrzynie i wiele więcej . Posiadają go ASO (diagnostyka w białym stoku kosztuje 280 zł w ASO) oraz specjalistyczne warsztaty .. Wszelkie inne sprzęta ... sorry ale to loteria. Wymienić płytę w skrzyni .. najprościej .. Tylko czy to to ?? No i może być problem z tym , że auto ze stanów .... Nie zawsze można w nim coś "pogmerać" ale o tym niech się mądrzejsi wypowiedzą. Uzupełnij VIN w podpisie .. Wtedy łątwiej będzie odpowiadać na Twoje pytania ..

[ Dodano: 2014-10-04, 09:05 ]
Jeden z kolegów podpowiedział (a on wie o czym pisze) :
"olej w skrzyni Mercedes'ow co 60,000km.. od Bog wie ile lat i tylko tak - zadne 100. Co do jego problemu, niech zacznie od wszystkich wtyczek i kabli, moze jakis jest uszkodzony, jak nie to niech sprawdzi sterownik ABS'a.. czesta usterka w 203 z kodem P2000."
Mam nadzieje, że wskazówki pomocne :haha:
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
garscik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 5 paź 2014, o 22:08
VIN:
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: garscik »

Mam podobny problem, moj mb wpada w dziwne wibracje od 1500-2000 obrotow ponizej,jak i powyzej jest ok, gdzie szukac przyczyny?? Do tego wydaje mi sie,ze od pewnego czasu silnik zaczal glosniej pracowac...
MB W203 c220cdi elegance automat kombi 2005r
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Nie kopiuj pytań .. swoich z resztą .. Zacznij jak już ktoś napisał , od wszystkich poduszek .. oraz podpora wału .. No i może byś dodał czy na jałowym biegu czy podczas jazdy , bo to dość istotne ??
Ostatnio zmieniony 6 paź 2014, o 08:27 przez jarod32, łącznie zmieniany 1 raz.
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”