Czy można dołożyć kompressor???

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
muchabig333
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2013, o 22:03
VIN:
Lokalizacja: Rypin

Czy można dołożyć kompressor???

Post autor: muchabig333 »

Witam Wszystkich. Z góry przepraszam jeżeli utworzyłem wcześniej nawiązany temat, ale nie mogłem nigdzie znalażć... Zastanawiam sie czy można dołożyć kompressor w moim mercedesiku, mam coupe c180 129 KM. i chciałbym sie dowiedzieć czy w ogóle można jakoś podnieść moc silnika.
Awatar użytkownika
Baile
VIP
Posty: 179
Rejestracja: 19 gru 2012, o 10:16
VIN:
Lokalizacja: Dublin

Post autor: Baile »

Taniej będzie sprzedać obecne auto i kupić z mocniejszym silnikiem.
CL203 220 CDI Sport Edition+
2037082A834008

W209 CLK 200 Kompressor
2093422F122151
muchabig333
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2013, o 22:03
VIN:
Lokalizacja: Rypin

Post autor: muchabig333 »

No napewno taniej tylko nie koniecznie bym musial dostać w dobrym stanie, moj jest wbardzo dobrym stanie i dlatego jesli juz to chyba bym wolal pokombinować ze swoim.
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, o 01:43 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
muchabig333
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2013, o 22:03
VIN:
Lokalizacja: Rypin

Post autor: muchabig333 »

No macie koledzy racje, chyba bede musiał sobie kupic z wiekszym silnikiem.
damzzii
Użytkownik
Posty: 225
Rejestracja: 11 gru 2010, o 12:16
VIN:
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: damzzii »

Zamiane silnika tez odpusc.
Dlaczego? Co w przypadku takiego swapa trzeba wymienić?

Kompletny silnik 2.0 kompresoor (m111) to koszt ok. 2-3 tys. zł.
Sterownik silnika pewnie ze trzy "stówki", "skopiowanie" immo ok. 100 zł
Skrzynia jest taka sama? Nawet jeśli nie to i tak nie są to bardzo duże pieniądze.
Sam jestem ciekawy co w MB przy takiej wymianie trzeba zrobić, szczególnie interesuje mnie elektronika, bo mechanicznie temat jest do ogarnięcia za relatywnie nieduże pieniądze.

Zapomniałem, do tego oczywiście sport pakietowy hamulec :)
C180K, 2004r, rodzinne kombi ;)
wolt83
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2013, o 16:34
VIN:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wolt83 »

Witam
Chciałem dołączyć podobne pytanie ale do nieco innego silnika m113 w c55amg .
Co sadzicie o zestawie kleemanna „Kompressor System, N/A 55 AMG cars (M113) „
Ponoć podnosi moc do 500 kM.
Mercedes C 55 AMG 5.4L
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, o 02:00 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
wolt83
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2013, o 16:34
VIN:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wolt83 »

Wielkie dzięki za obszerną odpowiedz .
Najpierw odpowiem czy mi to naprawdę potrzebne .
Pewnie nie bo tak jak mówisz na dziurawych ulicach trójmiasta ciężko jest wykorzystać 367 KM a co dopiero 500 .
Po prostu chciałem zrobić z mojego autka małego potworka :usmiech: , a poza tym jest to drugi samochód w rodzinie więc nie musi być eksploatowany codziennie .
I tak jak mówisz te 911 hehe
Teraz ważniejsza rzecz:
Koszty: o 7500 tys euro oczywiście byłem świadomy jednak o LSD powiem szczerze nie myślałem a o zawszeniu już nie wspomnę . Orientujesz się może jaki to może być wydatek ?
I ostatnie najważniejsze pytanie myślisz że podniesienie mocy może mieć negatywny wpływ np. na skrzynie bądź inne podzespoły .
Przebieg 15200
Rok 2004
Mercedes C 55 AMG 5.4L
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, o 02:00 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
wolt83
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2013, o 16:34
VIN:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wolt83 »

Witam
Jeszcze raz wielkie dzięki za super podpowiedzi .
Sorry za mały błąd w przebiegu oczywiście mam 152,000km a nie 15,200km
Jestem w trakcie odnawiania środka , mam zamiar doprowadzić go do stanu „ jak z fabryki”
Jak tylko skończę myślę że zabiorę się za ten kompresor i na pewno dam znać co z tego wyszło .
Jeśli przyjdą ci do głowy jakieś uwagi i będziesz miał chwile to proszę o podpowiedzi np. o tych limitach skrzyni .
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam
Mercedes C 55 AMG 5.4L
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”