Paliwo

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Buniu
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2012, o 16:20
VIN:
Lokalizacja: Bogatynia

Paliwo

Post autor: Buniu »

Witam. Posiadam C320 z 2000 roku. Z tego co wiem to zawsze byla tam lana benzyna 95 lecz ja ostatnio nalalem 98 i chcialbym lac w ciagu dalszym 98 czy to moze zle poskutkowac na silnik lub inne podzespoly czy raczej nie mam powodow do obaw?
Mercedes-Benz C320 benzyna-LPG, 160 KW, 2000 rok, automatyczna skrzynia biegów.
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 14:16 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adaśko
Użytkownik
Posty: 762
Rejestracja: 2 paź 2012, o 23:09
VIN:
Lokalizacja: Rumia

Post autor: adaśko »

Buniu pisze:czy to moze zle poskutkowac na silnik lub inne podzespoly
nie, lepsze paliwo nie zaszkodzi Twojej :mb:
Pozdrawiam Adam
WDB2032161F389561
Awatar użytkownika
Docent1981
VIP
Posty: 95
Rejestracja: 21 lip 2012, o 23:10
VIN:
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Docent1981 »

Jak miałem problemy z przepływomierzem to jeden mechanik wciskał mi ze to dlatego ze leje 98 do swojego kompresora i dlatego wyskakiwał błąd "za wysoka mieszanka" teraz juz wiem ze to debil i drugi mechanik pożadnie naprawił przepływomierz i ja dalej karmie swoja gwiazdę porządnym paliwem.
Obecnie WDB2032451F221261
viewtopic.php?t=10428

Poprzednia Celina w202
benzik
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 26 paź 2007, o 14:53
VIN:
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: benzik »

Nasze Pb98 to jak w Niemczech Pb95 dlatego ja od zawsze leje Pb98 bo przeciez Merc to pojazd niemiecki :-) heh.
C 200 kompressor 2004r sedan
E 250 CGI AMG sedan
Dziadek
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 26 lis 2009, o 12:38
VIN:
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Dziadek »

benzik pisze:Nasze Pb98 to jak w Niemczech Pb95
Masz na to dowody czy to czysta spekulacja niczym nie podparta.Kiedyś był wykonany test i jakoś z niego nie wynikało to co napisałeś tym bardziej ja czesto bywam na zachodzie i jakoś nie odczułem róznicy .Trzeba poprostu tankować na sprawdzonych dużych firmowych stacjach .Tym bardziej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów co roku bada stacje i wyniki udostepnia na swojej stronie

[ Dodano: 2013-03-21, 06:49 ]
Buniu pisze:chcialbym lac w ciagu dalszym 98 czy to moze zle poskutkowac na silnik lub inne podzespoly czy raczej nie mam powodow do obaw?
Tu masz odp:

http://autokult.pl/2011/06/02/liczba-ok ... oc-silnika

http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/pa ... -baku.html

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 101106,339
Byłem przeciwny .Moderator loneraider zablokował możliwość dalszej mej wypowiedzi na forum bo byłem przeciwko antysemityzmowi mrbraindeath-a usuwają mój temat tuszując wszystko. Dla zainteresowanych mam orginalną treść .
kacperrr1
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2012, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: radomsko

Post autor: kacperrr1 »

Witam wszystkich! Mam problem ze zwiększonym spalaniem. Posiadam c270 cdi i nie mam pojęcia co może wpływac na zwiększone spalanie proszę o pomoc
rapez
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 3 sie 2012, o 15:13
VIN:
Lokalizacja: Krościenko

Post autor: rapez »

Sonda lambda...zapchany filtr powietrza... :?:
Sam naprawiam swój samochód. W203 sedan 2.2CDI + CD 22 C-TRONIC 170KM/385Nm i 4.7 V8 4" winda +zaczepy+simex
WDB2030041A122487
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

rapez pisze:Sonda lambda..
Nie w Dieslu :terefere:
kacperrr1 pisze:i nie mam pojęcia co może wpływac na zwiększone spalanie
Zbyt wiele czynników aby sobie gdybać, szczegółowa diagnostyka zaoszczędzi Ci czasu i nerwów.
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
Dziadek
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 26 lis 2009, o 12:38
VIN:
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Dziadek »

loneraider pisze:rapez napisał/a:
Sonda lambda..


Nie w Dieslu
Czemu?
Byłem przeciwny .Moderator loneraider zablokował możliwość dalszej mej wypowiedzi na forum bo byłem przeciwko antysemityzmowi mrbraindeath-a usuwają mój temat tuszując wszystko. Dla zainteresowanych mam orginalną treść .
Awatar użytkownika
bosniak_sg
VIP
Posty: 1268
Rejestracja: 3 lis 2009, o 12:29
VIN: WDB2030641F581928

Post autor: bosniak_sg »

Dziadek pisze:
loneraider pisze:rapez napisał/a:
Sonda lambda..


Nie w Dieslu
Czemu?
Może inaczej, nie w tym.
Mercedes-Benz C220CDI Sport Coupe 2002r. 188 KM i 430 Nm by Cinsoft - SPRZEDANY
Mercedes-Benz C230 Kompressor Sport Coupe by Kicherer 232 KM i 335 Nm - SPRZEDANY
Mercedes-Benz C320 V6 Awantgarde :rotfl:
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

bosniak_sg pisze:Może inaczej, nie w tym.
Może jeszcze inaczej.
W silnikach Diesela raczej nie ma takiej możliwości aby sonda uległa uszkodzeniu.
(inne parametry, inna regulacja, inne warunki ) instalacja do sondy owszem zawsze może się uszkodzić mechanicznie.
Uszkodzona sonda w Dieslu :mysli: Ja nie znam :bezradny: może jakiś znikomy odsetek.
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”