c180K 2003 - czy to lambda?

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
kotlet14
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 21:08
VIN:
Lokalizacja: Suwałki

c180K 2003 - czy to lambda?

Post autor: kotlet14 »

witajcie

problem jest raczej niewielki, poki co. wyskoczyla mi lampka silnika, podlaczylem kabel OBD2

P0170
P0172
P0301
z moich poszukiwan wyczytalem kolejno :
-Fuel Trim Malfunction (Bank 1) ) check vaccum leaks first
-System too Rich (Bank 1) )
-Cylinder 1 Misfire Detected


zaden ze mnie mechanik, jedynie domysły i co tam zaslyszalem od ojca, tyle ze on mercedesow dotykac sie boi :rotfl:

Czy to jest problem z katalizatorem , sonda? zapodaje zla mieszanke i stad te bledy?
poza tym zauwazylem ze gdy nagle podbije obroty do 7000, nawet na chwile to silnik zaczyna bardzo dziwne pracowac, doslownie jak czołg. Wtedy wystarczy sie zatrzymac, uruchomic silnik ponownie i wszystko jest w porzadku. Jezeli jezdze spokojnie to nie ma zadnych problemów.

Do tego wydaje mi sie ze wzroslo spalanie.
Co myslicie?
Awatar użytkownika
adaśko
Użytkownik
Posty: 762
Rejestracja: 2 paź 2012, o 23:09
VIN:
Lokalizacja: Rumia

Post autor: adaśko »

kotlet14 pisze:zauwazylem ze gdy nagle podbije obroty do 7000
:szok: jak to robisz?
Pozdrawiam Adam
WDB2032161F389561
kotlet14
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 21:08
VIN:
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: kotlet14 »

Pedalem gazu :rotfl: no przesadzilem z tymi 7000. Po prostu jadę.powiedzmy 70 kmh i docisnne gaz do dechy(automat) i już zaczyna się cyrk. Przepraszam za ten uderzajacy nieprofesjonalizm w opisach...

[ Dodano: 2013-07-28, 21:44 ]
Lekki update.
Pojechalem do majstrow od boscha, podlaczyli, sprawdzili, bledy zniknely po zamianie wtryskow miedzy soba 1 z 4 oraz 2 z 3. Niestety, mam problem ze spalinami, ktore na stacji diagnostycznej znacznie przekraczaja normy. Auto ma niecale 80 tys, wiec to nie katalizator, odczyty sondy tez sa podobno w porzadku.
Czy myslicie ze moglbym sprobowac wyciagnac i poczyscic wtryski?

Zauwazylem tez ze automat szybko przerzuca mi biegi, w momencie gdy wskazowka lekko przekroczy 2000obr :mysli:

Spotkaliscie się moze kiedykolwiek z czyms takim?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”