Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4588
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: siwix »

Miał i to nie jeden taki problem, ale najpierw proszę przeczytać regulamin uzupełnić VIN w profilu a później poszukać na forum.
trochę własnej inicjatywy a nie wszystko na gotowe.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 17:20
VIN: WDB2030461F911681
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort.

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: noc »

Grzesiek66 pisze:Witam. C320 posiadam od roku, skrzynia 7gtronic. W ciągu roku zdarzyło mi się kilka razy, że przy ostrzejszym ruszeniu samochód zaczął szarpać,ale po zdjęciu nogi z gazu wszystko wracało do normy. Wczoraj po takim zdarzeniu skrzynia przestała reagować na pedał gazu. Biegi mogłem sobie zmieniać bez problemu +/-(drążkiem). W czasie normalnej jazdy (D) skrzynia sama sobie zmieniała biegi stosownie do prędkości. Po wciśnięciu gazu - zero reakcji. Wróciłem do domu i pozwoliłem mu się "przespać". Dziś wyjechałem na próbę i wszystko wróciło no normy. Na jak długo? Może miał ktoś podobny problem?
Prawdziwy macho na Star Diagnosis jedzie dopiero na lawecie.
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę, piękną Mercedes
małą srebrną W203 1,8 K

Naprawiam MB prawie pół wieku
13 certyfikatów MB - Stuttgart.
Warsztat W-wa/Ursus tel. (22)6626890
Zwykle tu: http://www.w212.pl/
skaad
VIP
Posty: 67
Rejestracja: 28 lis 2014, o 19:21
VIN: brak VIN
Lokalizacja: Tychy

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: skaad »

Mam następujące objawy:
- przy zimny silniku bezzwłocznie po odpaleniu przełączam na bieg D i obroty spadają do około 500 na około 2 sekundy, czasami silnik zgaśnie.
- przy zimnym silniku po 8 godzinach od ostatniej jazdy jest wszystko dobrze, podobnie jak na ciepłym.

Na razie nic nie diagnozowałem. Olej wymieniony 55 tyś. km temu.

SD nic nie wskazało!

Szpece od ASB: cytuje "skrzynia do regeneracji" Ile? "od 3000zł".

Miło słyszeć, że każdy oferuje pełną regenerację. Po co się znać i wymienić wadliwą część jak można klientowi połowę skrzyni wymienić.
T C200 CDI ASB 2004 CLASSIC
WDB2032071F573150
Grzesiek66
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 7 sty 2018, o 13:04
VIN: WDB2030201F776478

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: Grzesiek66 »

noc pisze:
Grzesiek66 pisze:Witam. C320 posiadam od roku, skrzynia 7gtronic. W ciągu roku zdarzyło mi się kilka razy, że przy ostrzejszym ruszeniu samochód zaczął szarpać,ale po zdjęciu nogi z gazu wszystko wracało do normy. Wczoraj po takim zdarzeniu skrzynia przestała reagować na pedał gazu. Biegi mogłem sobie zmieniać bez problemu +/-(drążkiem). W czasie normalnej jazdy (D) skrzynia sama sobie zmieniała biegi stosownie do prędkości. Po wciśnięciu gazu - zero reakcji. Wróciłem do domu i pozwoliłem mu się "przespać". Dziś wyjechałem na próbę i wszystko wróciło no normy. Na jak długo? Może miał ktoś podobny problem?
Prawdziwy macho na Star Diagnosis jedzie dopiero na lawecie.
Rozumiem, że mam jeździć dotąd aż padnie?
Awatar użytkownika
Przybek
Moderator VIP
Posty: 3346
Rejestracja: 8 lis 2017, o 02:23
VIN: WDB2032081F659063
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: Przybek »

Grzesiek66 pisze:
noc pisze:
Grzesiek66 pisze:Witam. C320 posiadam od roku, skrzynia 7gtronic. W ciągu roku zdarzyło mi się kilka razy, że przy ostrzejszym ruszeniu samochód zaczął szarpać,ale po zdjęciu nogi z gazu wszystko wracało do normy. Wczoraj po takim zdarzeniu skrzynia przestała reagować na pedał gazu. Biegi mogłem sobie zmieniać bez problemu +/-(drążkiem). W czasie normalnej jazdy (D) skrzynia sama sobie zmieniała biegi stosownie do prędkości. Po wciśnięciu gazu - zero reakcji. Wróciłem do domu i pozwoliłem mu się "przespać". Dziś wyjechałem na próbę i wszystko wróciło no normy. Na jak długo? Może miał ktoś podobny problem?
Prawdziwy macho na Star Diagnosis jedzie dopiero na lawecie.
Rozumiem, że mam jeździć dotąd aż padnie?
Jak jesteś prawdziwy macho to tak.
A jak jesteś zwykłym świadomym użytkownikiem produktu ze Stutgartu to na SD pojedziesz na pierwszy wolny termin żeby się dowiedzieć ile trzeba będzie wziąć kredytu na naprawę (ale przynajmniej koszt lawety odpadnie) :D
Grzesiek66
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 7 sty 2018, o 13:04
VIN: WDB2030201F776478

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: Grzesiek66 »

W takim razie jadę na SD. Dzięki. Jaki warsztat w okolicach Łodzi - jestem z Opoczna?
demada
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2018, o 16:33
VIN: WDD2842081F110594

Merc automat cdi, zimny silnik, wsteczny R, spadek obrotów

Post autor: demada »

Proszę o pomoc. Mam Mercedesa C 220 2008 rok, automat. Problem polega na tym, że gdy temperatura jest 0 stopni C i mniej, to po włączeniu wstecznego "R" i puszczeniu hamulca - obroty spadają i w konsekwencji silnik dławi się i gaśnie. Wygląda to tak, jak przy skrzyni manualnej gdy puszcza się za szybko pedał sprzęgła. Zaznaczyć należy, że ten problem nie istnieje jak jest ciepły silnik albo jest ciepłe otoczenie czyli jak jest w miarę ciepło na dworze.
romanamg
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2017, o 11:05
VIN: WDB2032161F226266

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: romanamg »

Witam, mam dość nietypowy problem ze skrzynią automatyczną w moim MB 2.7 cdi, brak biegów, przy przełączaniu lewarkiem skrzynia w ogóle nie reaguje, widać zmianę biegów na komputerze ale nie przenosi napędu, skrzynia nie jest nawet w trybie awaryjnym, po podłączeniu pod komputer pojawiły się 2 błędy P2600 i P2602, po usunięciu dalej nic!
Wszystkie podpowiedzi mile widziane! dzięki i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 17:20
VIN: WDB2030461F911681
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort.

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: noc »

Wrzuć N (neutral) i spróbuj przepchnąć damę.Jeżeli nie da się, to najczęściej spadło cięgno skrzynia-lewarek.Trzeba wleźć pod spód i jakoś prowizorycznie połączyć.Solidna naprawa z kanału.
Jeżeli da sie przepchnać i jest olej, to zerwane połączenie na wandlerze (skrzynia do wyjęcia)- niestety warsztat specjalizujący się w skrzyniach.
Skrzynia ma taką konstrukcję, że można wyłączyć prąd, a dama ma jechać w trybie awaryjnym na 3-biegu.Potrzebne tylko cięgno by wrzucić D.
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę, piękną Mercedes
małą srebrną W203 1,8 K

Naprawiam MB prawie pół wieku
13 certyfikatów MB - Stuttgart.
Warsztat W-wa/Ursus tel. (22)6626890
Zwykle tu: http://www.w212.pl/
romanamg
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2017, o 11:05
VIN: WDB2032161F226266

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: romanamg »

sprawdzone na N i dama się porusza, wiec problem skrzyni może leżeć w tej drugiej podpowiedzi. Dzięki noc za podpowiedź, biorę się za demontaż skrzyni.
miroriro
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2018, o 18:32
VIN: wdb2030161a365053

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: miroriro »

WITAM POSIADAM W203 Z AUTOMATYCZNA SKRZYNIĄ. DZISIAJ PO ODPALENIU SILNIKA WYSKOCZYŁ MI KOMUNIKAT ESP I BAS.WCZEŚNIEJ DWA RAZY MI SIĘ TO ZDARZYŁO ALE PO ZGASZENIU I PONOWNYM ODPALENIU KOMUNIKAT ZNIKŁ. TYM RAZEM NIC Z TEGO DO TEGO WSZYSTKIEGO ŚWIECI SIĘ KONTROLKA ABS, NIE DZIAŁA TEMPOMAT, NIE MOGĘ PRZYCISKIEM ZAŁĄCZYĆ ESP I CO NAJGORSZE NIE MA MOŻLIWOŚCI WRZUCENIA ŻADNEGO BIEGU.PO PODŁĄCZENIU KOMPA I USUNIĘCIU BŁĘDÓW SYTUACJA SIĘ NIE ZMIENIŁA MOŻE KTOŚ MI POMÓC. NIE WIEM JUŻ GDZIE I CZEGO SZUKAĆ.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 17:20
VIN: WDB2030461F911681
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort.

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: noc »

Witamy. Wpadłeś jak po świeże bułeczki.
Zapraszamy do powitalni i zapoznania się z regulaminem.

A co podał komputer? :mysli:

Prawdziwy Macho na Star Diagnosis jedzie dopiero na lawecie. :wysmiewacz:
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę, piękną Mercedes
małą srebrną W203 1,8 K

Naprawiam MB prawie pół wieku
13 certyfikatów MB - Stuttgart.
Warsztat W-wa/Ursus tel. (22)6626890
Zwykle tu: http://www.w212.pl/
miroriro
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2018, o 18:32
VIN: wdb2030161a365053

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: miroriro »

Komputer nic nie wskórał wykasował błędy które po odpaleniu wróciły. Ale już chyba wiem co go boli ,,sterownik ABS i ESP". Oddałem do mechanika obiecał że będzie chodził.
Awatar użytkownika
siwix
JuniorAdmin
Posty: 4588
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:38
VIN: WDB2032521F833745
Lokalizacja: Świdwin/ Buxtehude/Stade (DE)
Kontakt:

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: siwix »

po raz kolejny!! Kasując błędy nie naprawiamy usterki!!!!! Dodatkowo można utrudnić diagnozę i naprawę.
Najpierw naprawiamy usterkę a później kasujemy błędy.
:!: Nie pomagam przez pw-- pytania pozostaną bez odpowiedzi
S203 M272 2.5 V6
Regulamin Forum
larry.bigl
VIP
Posty: 632
Rejestracja: 23 cze 2017, o 23:09
VIN: WDB2030161F451606
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: larry.bigl »

Cześć,
dziś po dłuższej przerwie przejechałem się W203 mojej lubej. Zauważyłem, że w jej egzemplarzu przy gwałtownym przyspieszaniu lewarek skrzyni rusza się dość mocno do tyłu. W moim nigdy to nie wystąpiło. Co może być przyczyną? Poduszka? Jej gwiazda to C270 (2002) w automacie.
W203 270CDI 2003r - użytkowany od Czerwca 2017
S211 320 CDI 2007r, WDB2112221B258950 - użytkowany od Stycznia 2022
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów i sprzęgło”