problem z elektroniką

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
robert_z-ow
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2008, o 23:06
VIN:
Lokalizacja: Zambrów

problem z elektroniką

Post autor: robert_z-ow »

Witam.
Ok. dwa tygodnie temu rano po odpaleniu samochodu i przejechaniu kilku metrów wyskoczyło na wyświetlaczu, że bagażnik jest otwarty. Wyszedłem to sprawdzić lecz bagażnik był zamknięty mimo, iż drzwi były otwarte. Próbowałem otworzyć go z pilota, z guzika umieszczonego na drzwiach oraz normalnie klamką ale nie chciał się otworzyć. Pomogło dopiero otworzenie go tym metalowym kluczykiem. Następnie po tym wsiadłem i po przejechaniu kilku metrów na wyświetlaczu pokazało się że otwarte są wszystkie drzwi oraz bagażnik. Zaparkowałem samochód i poszedłem do domu (gdy chciałem zamknąć samochód nie chciały zamknąć się wszystkie drzwi raz zamykały się tylko kierowcy itp.). Po około 3 godzinach wyszedłem sprawdzić czy dalej będzie działo się to dalej. Ku mojemu zdziwieniu wszystkie drzwi były otwarte mimo, że wcześniej udało mi się je zamknąć a klapa bagażnika była podniesiona. Zamknąłem klapę odpaliłem samochód i wszystko było ok nie pokazał się żaden błąd i tak jest do tej pory. Zamyka się i otwiera normalnie. Czy ktoś spotkał się już z czymś takim? Mój mercedes to c200 cdi z 2001 roku 240000 km przejechane.
pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

Pewnie komputerowi w samochodzie odbilo tak samo jak mojemu komputerowi w pazdzierniku. U mnie auto samo odpalalo, wlaczalo swiatla, trabila, otwieralo drzwi i nie reagowalo na kluczyki :) Przeszlo mu po paru godzinach. Dodatkowo zegar cofal sie w czasie jazdy (liczyl do tylu).

Pomoglo poprawienie kostek przy przednim SAM'ie.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
Awatar użytkownika
BrabusBullit
VIP
Posty: 102
Rejestracja: 20 sie 2008, o 14:59
VIN:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: BrabusBullit »

Może obraziliście waszą gwiazdkę i pokazywała że jej się to nie podoba jak o niej źle mówicie :haha:
W203 C200 KOMPRESSOR
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

:haha: Nie wiem jak kolega, ale ja swojej nie obrazalem :) Sama sie zbuntowala :)
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Może mrozku troszkę lub wilgoci ciut jej zaszkodziło?
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

A tak z ciekawosci, to masz ten plastik dobrze zalozony na skrzynce bezpiecznikowej w przedziale silnika?
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
robert_z-ow
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2008, o 23:06
VIN:
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: robert_z-ow »

Jeszcze złego słowa nie zdarzyło mi się powiedzieć na gwiazdkę :usmiech: Plastik założony jest dobrze a przynajmniej tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

Czyli tam nie powinna dochodzic wilgotnosc.

Raz ktos mial mercedesa w203 (z poza forum) ktore mialo tendencje do samoruszania. Tzn. sam odpalal, i wrzucal R. Wtedy pomogla mu wymiana komputera, to pomoglo. Dlatego jak ja zobatrzylem co moj wyprawia, to ucieklem od niego.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
robert_z-ow
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2008, o 23:06
VIN:
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: robert_z-ow »

Do tego aby sam zapalał nie doszło i mam nadzieje że nie dojdzie. Raz tylko po tym wyżej opisanym zdarzeniu miało miejsce coś takiego że gdy chciałem zahamować pedał nie zareagował dopiero zareagował na ponowne wciśnięcie.
C 200 cdi 2001 rok jak narazie 257000 w kołach
a w pracy TRANSIT 2008r 2.2 tdci 110 km
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

robert_z-ow pisze:Do tego aby sam zapalał nie doszło i mam nadzieje że nie dojdzie. Raz tylko po tym wyżej opisanym zdarzeniu miało miejsce coś takiego że gdy chciałem zahamować pedał nie zareagował dopiero zareagował na ponowne wciśnięcie.
Dziwne. Czyzby pompa ESP zablokowala doplyw cisnienia do ukladu hamulcowego? Moze to byc tylko przypadek, ale trzeba na to uwazac, bo z hamulcami to nie zarty.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
robert_z-ow
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2008, o 23:06
VIN:
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: robert_z-ow »

Z tym żartów nie ma ale miało to miejsce raz i teraz ciągle jest spokój. Mam nadzieje że będzie trwał przez resztę czasu w którym będę użytkował ślicznotkę.
C 200 cdi 2001 rok jak narazie 257000 w kołach
a w pracy TRANSIT 2008r 2.2 tdci 110 km
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

robert_z-ow pisze:Z tym żartów nie ma ale miało to miejsce raz i teraz ciągle jest spokój. Mam nadzieje że będzie trwał przez resztę czasu w którym będę użytkował ślicznotkę.
Tez mam taka nadzieje. Az sie boje pomyslec, jak by moj merc odmowil hamowania.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”