odgłosy w komorze silnika

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
satek.g
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2007, o 21:17
VIN:
Lokalizacja: słupsk

odgłosy w komorze silnika

Post autor: satek.g »

mam problem z paskudnym drganiem czegoś w komorze silnika , szczególlnie przy niskich obrotach i wchodzeniu na wyższe obroty. Niby z zewnątrz nic nie widać ,ale coś paskudnie drży.Wymieniłem napinacz paska i nic , dalej to samo.mam 2,7 cdi
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 416
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 23:02
VIN:
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: zmichal »

Spróbuj dokładniej określić ten dźwięk - czy to jest np. bardziej dzwonienie, klekotanie, itp. :?:
Ja bym sugerował posprawdzać układ wydechowy :idea:
C250 Estate (W205)
Awatar użytkownika
Artur_art
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:37
VIN:
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Artur_art »

Sprawdź mocowania osłon silnika-PLASTIKI lubią drgać
Awatar użytkownika
homontos
Moderator VIP
Posty: 504
Rejestracja: 4 lis 2007, o 21:58
VIN:
Lokalizacja: gdynia

Post autor: homontos »

moze ktoras z poduszek podtrzymujacych silnik ?? sam mam peknieta ale poki co nie wymieniam bo zbyt duzo zachodu zeby taka pierdole wymienic :haha:
Tomek
VIP
Posty: 39
Rejestracja: 25 paź 2007, o 21:27
VIN:
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Tomek »

a pasek wieloklinowy nie drży??

Pozdrawiam
W203 220CDI/ W201 2.0D

Tylko MERCEDES
Awatar użytkownika
tomicdi
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2007, o 10:51
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomicdi »

posłuchaj u mnie od niedawna się pojawił problem drgań-klekotania przy silniku, stawiałem na wychech, ale po sprawdzeniu okazało się że jest jak nowy, metodą prób i błędów doszedłem że jest to związane z podgrzewaczem silnika, u mnie jak wyłączę Heater booster-dogrzewanie silnika przestaje klekotać jak włącze to się pojawia i zanika po rozgrzaniu silnika do roboczej temperatury-dogrzewanie się wyłącza. Ja jeszcze nie miałem czasu się za to wziąść, jeśli zdąże przed Tobą to się podzielę wiedzą.
MB SportCoupe 220 CDI 2002
mercedess_ml
VIP
Posty: 430
Rejestracja: 19 lis 2007, o 11:04
VIN:
Lokalizacja: RZEPIN
Kontakt:

Post autor: mercedess_ml »

tomicdi, na mój gust to problem jest w pasku wielorowkowym lub napinaczu tego paska. Heater booster są to grzałki elektryczne, które włączone powodują duży pobór prądu a w związku z tym i duże obciążenie alternatora. A jeśli duże obciążenie alternatora to i paska. Pewno pasek albo napinacz wpadają w drgania.
Tomek
VIP
Posty: 39
Rejestracja: 25 paź 2007, o 21:27
VIN:
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Tomek »

i tutaj kolezankę musze wyprowadzic z pewnego błedu, drgania paska to częsta przypadłość silników CDI ale w 99% przypadków nie jest to wina napinacza tylko koła pasowego alternatora(tzw wolnobiezka)

Pozdrawiam i zyczę Wesołych Swiąt
W203 220CDI/ W201 2.0D

Tylko MERCEDES
krolik2002
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 15 maja 2008, o 19:13
VIN:
Lokalizacja: wawa

Post autor: krolik2002 »

wystarczy popsikać pasek specjalnym siuwaksem.....jeśli przynajmniej na chwilę ucichnie to wiadomo co robić
C270 CDI 2002r
zen
VIP
Posty: 58
Rejestracja: 9 lip 2008, o 11:26
VIN:
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: zen »

Cześć. Miałem problem z b. silnymi drganiami paska klinowego. Wymieniłem pasek , napinacz ( niepotrzebnie ) Jak się okazało winna wszystkiemu była rolka alternatora ( wolnobiezka). Obecnie wszystko jest o.k. Koszt właściwej naprawy ok. 250 zł.
w 203 200cdi combi
lukasz_20
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 14 maja 2008, o 17:23
VIN:
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Post autor: lukasz_20 »

Koledzy podpinam się pod temat ... mam problem a mianowicie chodzi o dziwne grechotanie z przodu silnika pasek wieloklinowy nie drga ale coś dziwnie grechocze .... czy możliwe jest że to któraś z rolek ?? Pozdrawiam
S320 \ C180 KOMPRESSOR \ Audi A4 tdi
WDC2030462R0905073
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”