Rozładowuje akumulator.Pomocy Pilne

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
twardy36
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:36
VIN:
Lokalizacja: oswiecim

Post autor: twardy36 »

Panowie mialem ten sam problem.Wizyta na kompie tyko ratuje!! W moim mesiu diagnoza byla taka.Przebicie i pobor energi w module sterownika drzwi przednich od pasazera.Wymontowanie go sprawilo ze prad przestal uchodzic w powietrze!! Zakup nowego to kosz ok. 650zl,z allegro to cena 100-250zl. Twardy36 z AUSCHWITZ.
twardy36
Awatar użytkownika
pgaik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 7 mar 2010, o 09:42
VIN:
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pgaik »

mstanko pisze:W moim przypadku winny okazał się dogrzewacz. Po odłączeniu go prąd cały czas jest...
a jak go wyłączyć? wystarczy w komputerze pokładowym na off ?


dzisiaj wyładowało mi dwa razy aku ... do zeruśka
za drugim razem jeszcze troszkę prądu było - po włożeniu kluczyka pokazało temperaturę zewnętrzną 85 stopni a było to trzy godziny po jeździe (najdziwniejsze że silnik nadal ciepły - po 3 godzinach ):mysli:
macie pomysł? - dodam - ostatnio wymieniałem termostat
Ostatnio zmieniony 15 sty 2011, o 18:49 przez pgaik, łącznie zmieniany 1 raz.
C270 kombi 2004 lift
yamaha v-star 1100 2007
marek grunenberg
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: 25 paź 2009, o 11:56
VIN:
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: marek grunenberg »

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
C 200 CDI 2004
Awatar użytkownika
mugger
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 20 sie 2008, o 10:27
VIN:
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mugger »

Więc w temacie...
Stało się... po ponad 400tys pierwsza awaria uniemożliwiająca dalszą jazdę - cóż beczki już nie dogonię (pierwsza taka awaria po 870tys km :haha: )

Objawy - brak prądu, nie działa nic.
Próba podładowania aku na aucie - bez efektu.

Do diagnostyki potrzebne - zdolny kolega, miernik.
Odłączamy plus i miernikiem sprawdzamy pobór prądu - w moim przypadku ponad 10amper.
Włożenie nowego akumulatora nic nie da - wyparowuje w momencie.

Konkluzja - zwarcie na urządzeniu pobierającym dużo prądu, niezabezpieczonym bezpiecznikami.

Werdykt kabel biegnący do rozrusznika, dogrzewacza silnika i alternatora.
Mimo pierwszego podejrzenia rozrusznik sprawny, alternator też - został dogrzewasz.
Po odłączeniu od niego kabla zasilającego wszystko wraca do normy - jest prąd, auto żyje.

Teraz czeka mnie zakup nowego dogrzewacza (ponoć 1200pln w aso) - mój jest uszkodzony.

Triki:
- w zaistniałej sytuacji trzeba odłączyć akumulator, jest prosty sposób aby jednak zapewnić autu prąd do wszystkiego poza wspomnianymi urządzeniami.
Kabel od klemy plusowej rozdwaja się - jeden idzie na rozrusznik, alternator i dogrzewacz, drugi idzie do małej skrzyneczki, gdzie jest podłączony za pomocą śrubki do reszty auta. Odpinamy klemę plusową, i końcówkę oczkową z małej skrzyneczki. Montujemy 2 klemę i spinamy aku ze skrzyneczką - mamy prąd w aucie.
To tak jakby ktoś chciał bezpiecznie przeholować auto.

Do dobrania się do rozrusznika, dogrzewacza potrzebny jest kanał/podnośnik i kumaty mechanik. Jest ciasno ale ktoś, kto się zna poradzi sobie bez demontażu innych elementów (mechanik partacz będzie chciał wyciągnąć przekładnie kierowniczą, rozebrać pól zawieszenia i skasować odpowiednio).
Ostatnio zmieniony 15 sty 2011, o 20:19 przez mugger, łącznie zmieniany 2 razy.
w168, w203, w123
_tata_
VIP
Posty: 978
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:06
VIN:
Lokalizacja: ???????????/

Post autor: _tata_ »

piapia pisze:czy jest możliwość całkowitego odłączenia wiatraczka i comand będzie bez niego prawidłowo funkcjonował?
:glupek: nie będzie pracował prawidłowo. Skoro zaprojektowano wersję z wentylatorem to tak ma być. Najlepiej zdemontuj chłodzenie procesora w kompie i sprawdź co się stanie. Sercem komanda jest komputer - czytaj procesor o dużej wydajności.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2011, o 20:49 przez _tata_, łącznie zmieniany 1 raz.
piotr1970
VIP
Posty: 182
Rejestracja: 24 mar 2010, o 10:51
VIN:
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Pobór prądu

Post autor: piotr1970 »

Witam ! Mam problem gdzieś ucieka mi prąd 1 amper co może być przyczyną :mysli: , w bagażniku lampka się nie pali w środku auta także siedząc w środku nic nie słychać , żeby coś pracowało. Pomożecie :prosi: znając życie będzie- pomożemy :dokuczacz: :zacieszacz:
Witam ! :hejka:
No i znalazłem problem poboru 1A u mnie było to sterowanie fotela kierowcy , kostki odpięte i wszystko wróciło do normy na chwilę obecną zobaczymy jutro rano , jakby coś się działo dam znać. :hurra: :zacieszacz: :rotfl:
Ostatnio zmieniony 8 lut 2012, o 14:47 przez piotr1970, łącznie zmieniany 1 raz.
C klasa w203 2,0 kompressor 2002r 163KM bez LPG,oczywiście automat .
LECHIA i ŚLĄSK oooooooo !!!
dziadz25
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 1 lut 2011, o 20:49
VIN:
Lokalizacja: klucze

Post autor: dziadz25 »

mugger pisze:został dogrzewasz.
Po odłączeniu od niego kabla zasilającego wszystko wraca do normy - jest prąd, auto żyje.
Jak do niego się dostać??
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY KOMBI W203 2.2 CDI 143km
Awatar użytkownika
mugger
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 20 sie 2008, o 10:27
VIN:
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mugger »

Od dołu powyżej rozrusznika.
w168, w203, w123
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

Ciezko sie do niego dobrac. Probowalem, ale za duzo kombinacji bez kanalu, a z kanalem tez niewiele lepszy dostep.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
dziadz25
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 1 lut 2011, o 20:49
VIN:
Lokalizacja: klucze

Post autor: dziadz25 »

Byłem u gościa o merców i mnie podpiął ,posprawdzał mi wszystko i mi powiedział ,że ten dogrzewacz jest walnięty może nie ma potrzeby go odłączać i jeszcze jedno sprawdziłem dziś napięcie postojowe i wynosi ono 0,07mA więc co może powodować rozładowanie :szok:
Ostatnio zmieniony 12 mar 2011, o 10:51 przez dziadz25, łącznie zmieniany 1 raz.
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY KOMBI W203 2.2 CDI 143km
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

Ja w moim wylaczylem go na SD i mam spokuj. W prawdzie w zimie nie grzeje sie tak szybko jak powinien, ale przynajmniej nie rozladowywuje akumulatora, a tez chcialem go wymontowac i rozebrac, zeby sprawdzic co mu dolega, niestety za duzo bylo kombinacji. Moze w kwietniu na kanale troche pokombinuje i go jednak wyjme, zeby zobatrzyc co mu jest.
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
dziadz25
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 1 lut 2011, o 20:49
VIN:
Lokalizacja: klucze

Post autor: dziadz25 »

Już myślałem ,że doszedłem dlaczego mi się aku rozładowuje.. Wypieprzyłem centralkę od alarmu ...po sprawdzeniu prądów w chwili podłączenia miernika wskazuje 1.01-1.03mA po kilku sekundach spada do 0.07-0.08 mA. teraz nie wiem czy elektronika ma się tak zachowywać czy po prostu coś jeszcze mi zżera baterie pomocy już nie mam koncepcji i jeszcze jedno sprawdzałem nocną lampkę przy suficie ponieważ coś tam cały czas słychać jak by jakiś malutki wiatraczek dmuchał,ale po rozłączeni kostki napięcie jest takie samo MACIE JAKIEŚ POMYSŁY??????
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY KOMBI W203 2.2 CDI 143km
Awatar użytkownika
Gruby Lolo
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 20 gru 2010, o 02:40
VIN:
Lokalizacja: Radom

Post autor: Gruby Lolo »

Witam kolegów, od nie dawna mam również problem z aku. Problem pojawił się nagle, bez ostrzeżenia :/ Wszystko grało do momentu gdy pewnego dnia chciałem otworzyć autko i pojechać. Objawy zero prądu.. no to ok, padł aku, kable i jedziemy. Następnego dnia to samo... -To wizyta u elektryka, ten mowi że coś rozładowuje aku, pobór prądu ponad 13.00 mA ;o (słyszałem o większym poborze prądu, rzędu 1:50 czy nawet 2:00 mA ale żeby aż tak ? ) i mówi że autko na ok 2 dni trzeba będzie zostawić żeby dojść do tego co to się dzieje. Mówię mu że ok zastanowię się i lecę do drugiego zaawansowanego gościa. Przedstawiam sytuację a on do mnie 'podgrzewacz' a nie widział samochodu w ogóle :P umówiony jestem na jutro na 8 rano. Powiedział że narazie go odepnie, a jak sobie sprawię nowy to założymy nowy.
Pytanie: Jakieś powikłania w związku z odpięciem podgrzewacza? - jeśli się okaże że to on ?
2. Po rozładowaniu aku naładowałem go prostownikiem, teraz na noc odpiołem jedną klemę żebym mógł jakoś jutro dojechać do tego elektryka czy będzie miał aku jakieś problemy później ze sobą (gdy sprawa znikania prądy wróci do normy) czy będzie wporządku ?
Dawniej człowiek zaczynał się od porucznika, teraz od Mercedesa. Wilhelm Lenz.


Mercedes Benz C200 2.2 CDI 2005 czarna perełka
Awatar użytkownika
SuruwaC220
VIP
Posty: 292
Rejestracja: 4 cze 2011, o 17:04
VIN:
Lokalizacja: Busko Zdrój / ŁÓDŹ

Post autor: SuruwaC220 »

Również mam problem z "uciekającym" prądem.. 3 dni i akumulator rozładowuje się praktycznie do zera.
Pobór przy zamkniętym aucie to 1 amper.
Zauważyłem, że nie działa mi lampka w podświetleniu schowka, wymieniłem żarówkę i też nic, czy to ona może powodować zwarcie ?

Pozdrawiam.
W203 Kombi C220 Elegance 2002r.

[center]Pozdrowienia dla V126, Taczar'a, Mrbraindeath'a, Rumcajsa i Wszystkich fanów W203 przesyłam JA (:
Nowa mordka :D
http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 619po.jpg/
[/center]
piotr1970
VIP
Posty: 182
Rejestracja: 24 mar 2010, o 10:51
VIN:
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

ucieka prąd

Post autor: piotr1970 »

Ja mam cały czas problem ucieka mi z aku 1 A byłem na SD i pokazuje , że mam uszkodzony czujnik ciśnienia klimatyzacji mieści się z przodu auta pod zderzakiem i pytanie czy jest to możliwe , żeby czujnik pobierał 1 A ?
C klasa w203 2,0 kompressor 2002r 163KM bez LPG,oczywiście automat .
LECHIA i ŚLĄSK oooooooo !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”