Rozładowuje akumulator.Pomocy Pilne

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
dolo
VIP
Posty: 24
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 08:59
VIN:
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: dolo »

wredny pisze:U mnie za rozładowanie aku był odpowiedzialny podgrzewacz silnika. Jeśli przy wyłączonym silniku temperatura wynosi 80stC tzn. że masz go uszkodzonego i cały czas grzeje. Nie każdy silnik ma tę grzałkę.
Pozdrawiam
Mi właśnie to padło i wyładowało akumulator.

Można stosować podgrzewacz o podobnych numerach?
Silnik 220 cdi
Oryginalny to
A000159 15 04

możliwość zakupu
A000159 11 04
lub
A000159 19 04

Proszęo radę.
220 cdi 2001 automat
szarik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2009, o 16:04
VIN:
Lokalizacja: Strzyżów

Pobieranie prądu z akumulatora ! pomocy !

Post autor: szarik »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :mb: . Mój problem wygląda następująco. Wymieniłem akumulator na nowy ponieważ poprzedni był już padnięty. Auto było nieużywane przez tydzień czasu. Po tygodniu nie mogłem otworzyć a co dopiero zapalić auta. Dobrze że znajomy podpiął mi się alternatora i udało nam się otworzyć auto. Właśnie wracam od mechanika, który stwierdził,że problem tkwi nie w elektryce tylko w elektronice. Coś pobiera prąd, ale nie wiadomo co. Nie mogę nic więcej napisać, bo tylko tyle wiem. Może ktoś z Was miał podobny przypadek i doszedł do tego. Pozdrawiam serdecznie
marek grunenberg
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: 25 paź 2009, o 11:56
VIN:
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: marek grunenberg »

Przecież masz w kluczyku klucz, którym bez problemu otworzysz auto. Podpiął się alternatora :wysmiewacz: Podepnij pod SD I nie tykaj więcej alternatora do otwierania :mb:bo kuku elektronice zrobisz :nunu:
Ostatnio zmieniony 25 cze 2010, o 21:15 przez marek grunenberg, łącznie zmieniany 1 raz.
C 200 CDI 2004
Awatar użytkownika
twardy30
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 14:09
VIN:
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pobieranie prądu z akumulatora ! pomocy !

Post autor: twardy30 »

[quote="szarik"]Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :mb: . Mój problem wygląda następująco. Wymieniłem akumulator na nowy ponieważ poprzedni był już padnięty. Auto było nieużywane przez tydzień czasu. Po tygodniu nie mogłem otworzyć a co dopiero zapalić auta. Dobrze że znajomy podpiął mi się alternatora i udało nam się otworzyć auto. Właśnie wracam od mechanika, który stwierdził,że problem tkwi nie w elektryce tylko w elektronice. Coś pobiera prąd, ale nie wiadomo co. Nie mogę nic więcej napisać, bo tylko tyle wiem. Może ktoś z Was miał podobny przypadek i doszedł do tego. Pozdrawiam serdecznie[/quote

Podjedź do dobrego elektronika i niech sprawdzi radio albo fotele bo tam też lubi elektronika siadać bynajmniej u mnie tak było.
Możesz też samemu sprawdzić mierząc pobór prądu po zamknięciu samochodu z pilota i uzbrojeniu alarmu. Jeżeli jest za duży to można wyciągając bezpieczniki dojść do urządzenia ktore rozładowuje aku, u mnie od tego zacząl elektryk sprawdzać. Jak dobrze pamiętam do maksymalnie powinien pobierać do 0,10mA
Ostatnio zmieniony 25 cze 2010, o 21:13 przez twardy30, łącznie zmieniany 1 raz.
02' C32 AMG T 354PS
00`MB Sprinter 313CDI 130PS
03`Alfa Romeo 147 1.6TS 120PS
Awatar użytkownika
Edi2
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 12 paź 2009, o 12:57
VIN:
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edi2 »

dolo pisze:
wredny pisze:U mnie za rozładowanie aku był odpowiedzialny podgrzewacz silnika. Jeśli przy wyłączonym silniku temperatura wynosi 80stC tzn. że masz go uszkodzonego i cały czas grzeje. Nie każdy silnik ma tę grzałkę.
Pozdrawiam
Mi właśnie to padło i wyładowało akumulator.

Można stosować podgrzewacz o podobnych numerach?
Silnik 220 cdi
Oryginalny to
A000159 15 04

możliwość zakupu
A000159 11 04
lub
A000159 19 04

Proszęo radę.
A000159 15 04 zamienny na nowy numer A 000 159 19 04
:oczko:
szarik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2009, o 16:04
VIN:
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: szarik »

Witam wszystkich :mb: Usterka prawdopodobnie znaleziona. Zamknąłem się w aucie i obserwowałem co się dzieje. Po chwili usłyszałem ,że wewnątrz radia non stop coś chodzi. Podejrzewam,że to wiatraczek, o którym mowa była już wcześniej. Po wyciągnięciu bezpiecznika od radia wskaźnik pokazywał 0,18 mA i mechanik powiedział mi,że to jest jeszcze dopuszczalne. Po ponownym wpięciu bezpiecznika od radia wskazywało 0,35 mA. Macie jakieś pomysły żeby naprawić tą usterkę ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Edi2
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 12 paź 2009, o 12:57
VIN:
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edi2 »

szarik pisze:Witam wszystkich :mb: Usterka prawdopodobnie znaleziona. Zamknąłem się w aucie i obserwowałem co się dzieje. Po chwili usłyszałem ,że wewnątrz radia non stop coś chodzi. Podejrzewam,że to wiatraczek, o którym mowa była już wcześniej. Po wyciągnięciu bezpiecznika od radia wskaźnik pokazywał 0,18 mA i mechanik powiedział mi,że to jest jeszcze dopuszczalne. Po ponownym wpięciu bezpiecznika od radia wskazywało 0,35 mA. Macie jakieś pomysły żeby naprawić tą usterkę ? Pozdrawiam
Naprawa Radia
:oczko:
szarik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2009, o 16:04
VIN:
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: szarik »

:) Oczywista sprawa. Chodziło mi dokładniej o jakieś inne sposoby. Podpięcie komputera itd Nie znam się dlatego pytam
Awatar użytkownika
mugger
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 20 sie 2008, o 10:27
VIN:
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mugger »

Inny sposób to wyciągniecie radia...
Nie wiem jak chcesz to inaczej zrobić... Jeśli coś jest uszkodzone to chyba trzeba naprawić.
w168, w203, w123
szarik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2009, o 16:04
VIN:
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: szarik »

Witam. Właśnie wróciłem od znajomego, który pracuje w serwisie MB. Komputerem nic nie był w stanie zrobić. Awaria jest wewnątrz radia. Wentylator chodzi non stop. W czwartek mam oddać radio do elektryka. Mam nadzieje,że on coś poradzi. :bezradny:
Ostatnio zmieniony 3 lip 2010, o 12:22 przez szarik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Edi2
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 12 paź 2009, o 12:57
VIN:
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edi2 »

szarik pisze:Witam. Właśnie wróciłem od znajomego, który pracuje w serwisie MB. Komputerem nic nie był w stanie zrobić. Awaria jest wewnątrz radia. Wentylator chodzi non stop. W czwartek mam oddać radio do elektryka. Mam nadzieje,że on coś poradzi. :bezradny:
Dla tego ci napisaliśmy : naprawa radia
:oczko:
Ostatnio zmieniony 3 lip 2010, o 12:22 przez Edi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karkwiatek
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 23:40
VIN:
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: karkwiatek »

Witam, mam podobny problem czy znacie dobrego elektryka/elektronika mb w trójmieście?

pozdrawiam, karkwiatek.
W203 C270 Avangarde '02, dodatki AMG.
szarik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2009, o 16:04
VIN:
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: szarik »

Witam ponownie :mb: . Cóż się okazało. Radio jest ok. Wspólnymi siłami doszliśmy do tego iż problem tkwi w module, a dokładnie sterownik CAN jest uszkodzony ( nie wiem czy dobrze piszę ). Raz działa raz się wiesza i dlatego załącza wentylator od radia. Serwisant MB powiedział mi,że to bardzo częsta usterka w tych modelach ( pokazał mi w pudle kilka spalonych modułów ). Po odpięciu kabla odpowiadającego za CAN radio działa w porządku tylko nie ma podświetlenia i nie mogę sterować radiem z kierwonicy :placz: Nie mam już do tego sił. Okazało się jeszcze, że miałem podłączone do radia jakieś urządzenie zewnętrzne, do którego mogłem wpinać dvd mp3 etc. Mam nadziejże,żę może uda się coś jeszcze zrobić. pozdrawiam
Awatar użytkownika
karkwiatek
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 23:40
VIN:
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: karkwiatek »

Witam, mam ten sam problem. Zauważyłem że wiatraczek w komandzie cały czas pracuje. Póki co wyjąłem bezpiecznik i jeżdżę bez radia :(. Wiecie gdzie można to naprawić w 3mieście? A może jak samemu naprawić?

Pozdrawiam.
W203 C270 Avangarde '02, dodatki AMG.
Largo
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 22:49
VIN:
Lokalizacja: warszawa

Re: Pobieranie prądu z akumulatora ! pomocy !

Post autor: Largo »

Witam,
Mam ten sam problem, nie mam comandu a coś kradnie mi prąd. Autko stoi w garazu. Podobno ten wiatraczek do chlodzenia tylu lecz ten nawiew i tak ledwo chodzi. Moze ktos podpowie
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2010, o 23:13 przez Largo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”