Brak reakcji na pedał gazu.

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Paff
Użytkownik
VIN: WDB2032161F468951

Brak reakcji na pedał gazu.

Post autor: Paff » 12 cze 2019, o 20:41

Witam,

Co jakiś czas pojawia się problem z brakiem reakcji na pedał gazu, a na wyświetlaczu pojawia się komunikat o czujniku oleju. Czasem problem znika po kilku sekundach, czasem trzeba chwilę poczekać. W każdym razie błędy czujnika oleju i pedału mają prawdopodobnie tą samą przyczynę, bo z tego, co zauważyłem zawsze występują razem.
Po podpięciu pod komputer pojawiają się błędy, chyba są związane z tym problemem:
P1192 - Czujnik poziomu oleju
P1222 - Wartosc sygnalu czujnika polozenia pedalu 1
P1234 - Wartosc sygnalu czujnika polozenia pedalu 2
oraz inne:
P1481 - Swieca zarowa
P0100 - Przeplywomierz powietrza z goraca warstwa
P1611 - Napiecie zacisku 15; usterka w obwodzie

Na ten moment najbardziej istotne jest dla mnie rozwiązanie problemu z brakiem reakcji na pedał gazu. Póki co przeczyściłem styki w kostce i w pedale, mam nadzieję, że to pomoże.
Byłbym wdzięczny za jakieś rady, sugestie itp.

Pozdrawiam.
C 270 CDI Elegance kombi
WDB2032161F468951

Nie zabijaj polskich znaków :!:
silverarrow
Użytkownik
VIN: WDB2030641F141343

Re: Brak reakcji na pedał gazu.

Post autor: silverarrow » 12 cze 2019, o 22:04

Paff pisze:
12 cze 2019, o 20:41
Witam,

Co jakiś czas pojawia się problem z brakiem reakcji na pedał gazu, a na wyświetlaczu pojawia się komunikat o czujniku oleju. Czasem problem znika po kilku sekundach, czasem trzeba chwilę poczekać. W każdym razie błędy czujnika oleju i pedału mają prawdopodobnie tą samą przyczynę, bo z tego, co zauważyłem zawsze występują razem.
Po podpięciu pod komputer pojawiają się błędy, chyba są związane z tym problemem:
P1192 - Czujnik poziomu oleju
P1222 - Wartosc sygnalu czujnika polozenia pedalu 1
P1234 - Wartosc sygnalu czujnika polozenia pedalu 2
oraz inne:
P1481 - Swieca zarowa
P0100 - Przeplywomierz powietrza z goraca warstwa
P1611 - Napiecie zacisku 15; usterka w obwodzie

Na ten moment najbardziej istotne jest dla mnie rozwiązanie problemu z brakiem reakcji na pedał gazu. Póki co przeczyściłem styki w kostce i w pedale, mam nadzieję, że to pomoże.
Byłbym wdzięczny za jakieś rady, sugestie itp.

Pozdrawiam.
Przerabiałem temat miesiąc temu. U mnie poszedł potencjometr w pedale gazu. 450 zł nowy pedał. Reszta błędów u Ciebie prawdopodobnie zbieg okoliczności nie mający nic wspólnego z pedałem gazu. U mnie reakcja była ale czasami dostawał czkawkę plus nie działał przycisk "kick down" po wyłączeniu i włączeniu samochodu (jak w windowsie) działał do czasu jak znowu miał czkawkę. Proponuję wymianę pedału gazu
NAJLEPSZA MUZYKA TO DŹWIĘK SILNIKA
W203 C320 benz. 3.2 V6 aut. 2001'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”