Światła do jazdy dziennej LED

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Jakoś nie jestem zaskoczony. :tak: Podobnie miałem ze swoimi dziennymi LED i z W5W postojową choć to LED. Diagnosta nawet nie zwrócił uwagi, bo mam 2SMD 4300K w postojówkach emitującą 50 lumenów, czyli zgodnie z homologacją lampy i parametem żarówki pod która była homologowana i dopiero jak poprosiłem, przyłożył taki dinks do lampy, coś zmierzył i powiedział, że okej a dzienne zamontowane zgodnie z przepisem i parametrami światła. Własnie podochodzę do moda halogenów na 4300K i led, bo mam już żarówki LED pod homolagację parametrów dla żarówki halogenowej tradycyjnej w halogenie ... choć zawsze mam trudniej, bo pojawia się nazwa LED i milion osób wczesniej wymieniało jak leci za poradą sprzedawców przekraczając ilości lumenów na potegę i powstał stereotyp. :bezradny:
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Co nie zmienia faktu , że : Jak na żarówkę mijania emituje za mało światła, czyli uszkodzona, jak na żarówkę drogową, emituje za mało światła , czyli uszkodzona (w zależności od połączenia) a na światło dzienne brak homologacji .. Tyle w temacie . I uwierzcie, że są diagności , którzy to sprawdzają .. Tam gdzie ja robię przeglądy , by nie przeszło .
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Taka filozofia takich osób skutkuje na szczęście ich wymieraniem w przyrodzie i to z głodu, bo jak rozumiem jeśli przed taką osobą postawię miskę pełną pysznej zupyi obok położę normalną, stołową łyżkę i nie będzie na niej pisało ŁYŻKA DO ZUPY, to jeden z drugim choć głód mu przyklei żołądek do d*py, NIE ZJE! O jej wypicu prosto z miski nie wspominając, bo to już wogóle. :rotfl:

Z ciekawości sprawdzę, czy na szkłach halogenów, które onegdaj w grupie VW pełniły własnie przy pomocy takiego modułu funkcję dziennych DRL lub po przełączeniu tradycyjnych przeciwmgielnych jest napis homologacyjny świadczący o tym, że mogą pełnić funkcję dziennych. :mysli:
jarod32 pisze:Jak na żarówkę mijania emituje za mało światła, czyli uszkodzona, jak na żarówkę drogową, emituje za mało światła , czyli uszkodzona (w zależności od połączenia) a na światło dzienne brak homologacji
To nie tak. Albo jedziesz na dziennych i wtedy na pół gwizdka kolokwialnie z ilością lumenów zgodną z homologacją dla dziennych świecą drogowe choć nabitej na lampie homologacji nie masz masz, bo onegdaj nikt o tym jeszcze nie myślał. Chcesz użyć ich jako normalne drogowe na przykład do mignięcia jadąc na dziennych też nie problem, bo po użyciu dźwigni przy kierownicy przechwycą funkcję drogowych dzięki modułowi ... albo przełączasz na mijania i wtedy wyłączają się dzienne (oparte na drogowych) i mijania świecą na sto procent jak powinny i wtedy drogowe jak potrzebujesz działąją również, bo po przełączeniu na mijania zgasły jako dzienne ... nie ma za bardzo podstawy, żeby nie przesżło na badaniu technicznym jak zmierzą lumeny oprócz braku napisu na lampie ... ŁYŻKA DO ZUPY. :rotfl:
Ostatnio zmieniony 31 paź 2015, o 22:49 przez Smart, łącznie zmieniany 1 raz.
CL203 WDB2037461A802397
Falcon
VIP
Posty: 185
Rejestracja: 31 sie 2015, o 23:06
VIN: WME01MC011H122552
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: Falcon »

Gadałem z policjantem - światła drogowe robiące za dzienne to maja głęboko w d..pie bo takimi pierdołami się nie zajmują .

[ Dodano: 2015-10-31, 23:28 ]
jarod32 pisze: I uwierzcie, że są diagności , którzy to sprawdzają .. Tam gdzie ja robię przeglądy , by nie przeszło .
To ciekawe jak długo ta stacja będzie istniała - bo jak bym do niej pojechał i gość by dupe zawracał literkami na lampie i czepiał się pierdół o żabach to byłby to ostatni mój pobyt na tej stacji - parę takich ,, mądrości" i ciekawe z czego stacja będzie żyła ?? a z drugiej strony to taka nasza polaczków uroda - trochę śmiesznej ,,władzy" i co ?? ja nie pokażę jaki jestem MONDRY ( wiem jak się to pisze ) - nie puszcze pierdoły na przeglądzie bo mogę .... a niech sie kierowca denerwuje.....
Smart 0,8 CDI 2002
Awatar użytkownika
jarod32
Użytkownik
Posty: 4437
Rejestracja: 22 paź 2013, o 13:26
VIN: Honda_PILOT
Lokalizacja: DLW
Kontakt:

Post autor: jarod32 »

Skoro wszystko jest ach i och , jak twierdzicie , czemu producent / sprzedawca nie zająknie się w tej materii ani słowem ? Kiedyś chciałem sam takie światła założyć, bo tez pomysł wydawał mi się wspaniały i po poczytaniu na wielu forach i popytaniu właśnie diagnostów piszę to co piszę .. Klosz lampy musi mieć cechę , że jest to dzienne i uwierzcie mi .. znajdzie się kiedyś taki , co wam udowodni, że dowód można jednak zabrać . 100 przymknie oko .. a 101 ..
270 CDI asb 2002r Avantgarde już historia ...
Mitsubishi Pajero 2,5TD 1988 :D też historia
HONDA Accord 2.4 Tourer aktualnie jako drugie
HONDA Pilot 3.5 made in Canada ;)
Z moim zdaniem i opiniami nie trzeba się zgadzać.. zawsze chętnie poznam inne ;)
Falcon
VIP
Posty: 185
Rejestracja: 31 sie 2015, o 23:06
VIN: WME01MC011H122552
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: Falcon »

jarod32 pisze:znajdzie się kiedyś taki , co wam udowodni, że dowód można jednak zabrać . 100 przymknie oko .. a 101 ..
Tu masz rację - ale myslę że jak mam dokładać jakies badziewne chińskie lampki z pseudo homologacją to wolę dołozyć moduł DRL - przynajmniej samochod jakoś wygląda a nie jak by przypiąc świni siodło. :haha: :haha: :haha:
Smart 0,8 CDI 2002
Awatar użytkownika
Jacon
VIP
Posty: 100
Rejestracja: 4 maja 2015, o 07:04
VIN: WDB2032451F151385
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jacon »

Falcon, Święte słowa kolego, AMEN :zacieszacz:
Ostatnio zmieniony 1 lis 2015, o 10:29 przez Jacon, łącznie zmieniany 1 raz.
W203 2.0 Kompressor Avantgarde kombi 2001
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

jarod32 pisze:Skoro wszystko jest ach i och , jak twierdzicie , czemu producent / sprzedawca nie zająknie się w tej materii ani słowem ?
Bo model dawno przestał być produkowany przed czasami, czyli bodaj 2008 rokiem, kiedy to temat świateł dziennych stał się rzeczywistością u producentów aut i to nie jego zmartwienie a jak ktoś ma lęki, to niech sobie zrobi laserowy grawer 3D na lampie z symbolami homologacji i po sprawie. Skoro 99% świateł dziennych led i nie led sprzedawanych na naszym rynku i tak jest robiona w Chinach i wygrawerowane na kloszach homologacje są z kosmosu ale wtedy diagności są zadowoleni ze swojej rzetelności, to czemu tych nie uspokoić w ten sposób hmm? Koszt takiego graweru pomijając demotaż lamp ... 50pln maks. Jakieś w sumie 2 cm linii zamienionych na znaki. :tak:

Właśnie z takich powodów i podejścia systemowców jak rozmawiamy wyżej gospodarka europejska i polska zawsze będzie w czarnej du*pie w zestawieniu z na przykład gospodarką amerykańską czy kanadyjską, bo tam skoro trzymasz się norm przy pomiarze nikt nie wymaga od Ciebie papieru a u nas papier i pięczątka jest królem w Polsce i nie tylko, bo Germańcy, Austryjacy, Czesi, Słowacy nie lepsi, a że za tym nic nie stoi ... nie ważne. :haha: W Kandzie i w Stanach zrobienie uprawnień na dużą łódź motorową trwa trzy dni a u nas ... wody otwarte, wody zamknięte i do pół roku pierdol*nia żeby otrzymać stopień "majtka". Żarty. :haha: Jestem za normami, bo są potrzebne ale nie za takimi, które istnieją tylko na papierze. :ok:
jarod32 pisze:100 przymknie oko .. a 101 ..
Ryzyko wkalkulowane w działanie a jak pokazałem wyżej i te kilka literek można ogarnać, żeby Ci od łyżki zasypiali spokojnie w swych łożach i poczuciu spełnionej misji. :haha:
CL203 WDB2037461A802397
fyrdek
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 11 lut 2016, o 19:08
VIN:
Lokalizacja: Kraków

Re: Światła do jazdy dziennej LED

Post autor: fyrdek »

Czy ten moduł DRL nadaje się również do xenonów?
CDI220 2004r
WDB2032081F619863

Husaberg FE570
Awatar użytkownika
kidrys
Użytkownik
Posty: 225
Rejestracja: 20 sty 2016, o 11:29
VIN: WDB2037462E049488
Lokalizacja: UK

Re: Światła do jazdy dziennej LED

Post autor: kidrys »

Bedzie. Sa gotowe zestawy, np Osram albo Philips. Modul sterujacy podlaczasz dwoma kablami do akumulatora, jeden kabelek do postojowego a reszte na LEDy. W momencie jak uruchomisz silnik - modul wyczuje prace alternatora i wlaczy LEDy. W nocy jak wlaczasz swiatla postojowe + mijania (samemu albo przez czujnuik zmierzchu) modul to wykryje I wylaczy albo sciemni LEDy (zalezy jakie masz).

Mozna kupic sam modul (poszukaj na goodlach Autostyle SJ271EW) I dokladasz samemu LEDy jakie chcesz. Wychodzi duzo taniej
Obecnie jezdze: Dawniej:
Hahita
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 22 lut 2012, o 16:07
VIN: WDB2037081A833440
Lokalizacja: Toruń

Re: Światła do jazdy dziennej LED

Post autor: Hahita »

Koledze chyba jednak chodziło o Moduł DRL, w którym jednak nie dokładamy żadnych dodatkowych ledów tylko światła drogowe (długie) świecą 30% mocy fakt, że sposób nie do końca legalny ale sam takiego używam i sobie chwale :D. Ale też mam właśnie wątpliwości jak wygląda sprawa w Bi-Xenonie bo z tego co się zorientowałem to ta dodatkowa zwykła żarówka od długich jest powiązana z przesłoną od xenonu i nie wiem czy przesłona nie będzie szaleć jeśli wepniemy ten moduł.
Mercedes - Benz W203 SportCoupe C220 CDI (150KM) 2005rok
Awatar użytkownika
bosniak_sg
VIP
Posty: 1268
Rejestracja: 3 lis 2009, o 12:29
VIN: WDB2030641F581928

Re: Światła do jazdy dziennej LED

Post autor: bosniak_sg »

Nie będzie szaleć.
Mercedes-Benz C220CDI Sport Coupe 2002r. 188 KM i 430 Nm by Cinsoft - SPRZEDANY
Mercedes-Benz C230 Kompressor Sport Coupe by Kicherer 232 KM i 335 Nm - SPRZEDANY
Mercedes-Benz C320 V6 Awantgarde :rotfl:
Awatar użytkownika
kidrys
Użytkownik
Posty: 225
Rejestracja: 20 sty 2016, o 11:29
VIN: WDB2037462E049488
Lokalizacja: UK

Re: Światła do jazdy dziennej LED

Post autor: kidrys »

Moj blad!, nie doczytalem.
Obecnie jezdze: Dawniej:
Awatar użytkownika
Lorenz
VIP
Posty: 77
Rejestracja: 25 sie 2015, o 07:49
VIN: WDB2032401F631801
Lokalizacja: SH/SCZ/LBL

Re: Światła do jazdy dziennej LED

Post autor: Lorenz »

Ten moduł da sobie radę z biksenonami--> http://olx.pl/oferta/modul-drl-swiatla- ... b60973f259 ????
W203 C180 kompressor 192KM kombi VIN: WDB2032401F631801
mateo-salvadore
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 23 sie 2015, o 20:41
VIN: WDB
Lokalizacja: Lublin / Warszawa

Re: Światła do jazdy dziennej LED

Post autor: mateo-salvadore »

Nie da - moduł ten ogranicza prąd lub napięcie (ogólnie dostarczaną moc), dlatego włókna zwykłej żarówki świecą słabiej. Ksenony zasilane są przez przetwornicę wysokiego napięcia - ograniczanie prądu podawanego przetwornicy może źle się skończyć zarówno dla tego modułu jak i samej przetwornicy.
Pomijając fakt, że takie rozwiązania nie są homologowane i będą kłopoty z pieczątką przy przeglądzie...
Mercedes CLC 180 Kompressor, 143KM, automat, 2008r. WuDeBe2037461E0404zero8
Lexus ES 300h 2019r.
--------------------------------------------------
Wolę pchać mercedesa niż jeździć golfem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie”