Falowanie obrotów 2,2 cdi 150 km 05

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
xploid
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 31 paź 2009, o 23:57
VIN:
Lokalizacja: Internet

Falowanie obrotów 2,2 cdi 150 km 05

Post autor: xploid »

Witam wszystkich

Ponawiam temat w dziale silnik ponieważ ostatnio pisałem o moim problemie w dziale skrzynia. Mój problem jest dosyć skomplikowany.
Falowanie obrotów występuje podczas jazdy, objawia się to w ten sposób jakby autko nie dostawało paliwa, lub ktoś bawił się pedałem gazu.
Dziś byłem w Józefowie aby panowie sprawdzili mi skrzynie biegów , ponieważ jest to automat. Okazało się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, biegi wchodzą ok itp. a owe szarpanie, falowanie występuje tylko podczas jazdy nie podczas zmian biegów, razem z szarpaniem skaczą obroty, wskazówka na wolnych obrotach tez delikatnie faluje.
Po drodze z Józefowa pojechałem do serwisu MB w Radomiu. Panowie podpięli komputer, pomimo falowania wskazówki obroty wachaja się w granicach +,- 4, wszystkie parametry sa poprawne, poza jednym pan powiedział mi , iż dopływ powietrza nie mieści się w granicach normy i jest poniżej jej, i nie wchodzi w normę. Sprawa zakończyła się tym, iż nie znaleźliśmy konkretnej usterki. Moje pytanie jest zatem takie czy ktoś miał podobny problem. Czy może być to wina przepływomierza. Pozatym przy temperaturze 90 stopni, czyli normalnej czasami objawia sie to tak jakby gaz sam dodawał się i ujmował.
Problem znika powyżej 3000 rpm.

Nadmieniam iż,

Listwa z zaworami ciśnienia była podmieniana
pompa wysokiego ciśnienia również , oraz wtryski i nadal to samo.

Bardzo proszę o jakieś posty lub pomoc w tymtemacie.

Pozdrawiam wszystkich. Xploid
Xploid
rocket
VIP
Posty: 148
Rejestracja: 4 lut 2009, o 00:13
VIN:
Lokalizacja: Znikąd

Post autor: rocket »

U mnie jest identycznie... z chęcią poczytam jakies podpowiedzi.. Pzdr
s203 2.2cdi
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 17:20
VIN: WDB2030461F911681
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort.

Post autor: noc »

Coś przeoczono w czasie diagnozy.Jedynym elementem, który jeszcze wpływa na wolne obroty to koło przednie wału z tłumikiem drgań.Choć uszkodzenie takie się zdarza w innych markach nie słyszałem o nim w MB.Należy zobaczyć czy tarcza wyważająca nie kręci się na kole.Robi się ślad farbą na obu częściach.Jazda próbna i kontrola czy ślady nadal się zgrywają.
Nie bardzo w to wierzę, ale kontrola jest taka prosta, że warto i to wykluczyć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę, piękną Mercedes
małą srebrną W203 1,8 K

Naprawiam MB prawie pół wieku
13 certyfikatów MB - Stuttgart.
Warsztat W-wa/Ursus tel. (22)6626890
Zwykle tu: http://www.w212.pl/
xploid
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 31 paź 2009, o 23:57
VIN:
Lokalizacja: Internet

Post autor: xploid »

Sprawdzę to dzisiaj i napisze co i jak .
Xploid
Awatar użytkownika
mercfan
VIP
Posty: 4258
Rejestracja: 9 lut 2008, o 09:47
VIN:
Lokalizacja: Rzgów/Łódź

Post autor: mercfan »

W VW LT to dość powszechna usterka w autach z przebiegiem ponad 200kkm to się zdarza, a silnik przecież mercedesa więc możliwe...
W211 200k 2005
W203 200k 2002
W124 300D 1991
W220 S320 CDI OM613 2004
W140 S320 M104
W211 E200 WDB2110411B360552
W212 E200
xploid
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 31 paź 2009, o 23:57
VIN:
Lokalizacja: Internet

Post autor: xploid »

Dzisiaj naznaczyłem koła i zobaczymy, czy się przemieszcza .

[ Dodano: 2009-11-13, 10:19 ]
Witam wszystkich

W dniu wczorajszym odnalazłem przyczynę tych anomalii. Problem był dosyć złożony.
Na usterkę rozkładali ręce wszyscy znani mi mechanicy MB, a jednak logika, warsztat i czas , który sam poświęciłem i chyba nerwów, poza tym jest wiele czynników , które mogłyby powodować tą usterkę, lecz te wszystkie usterki pokazałby komputer, a problem tkwił w tym , iż komputer nie pokazywał żadnych anomalii i błędów i znajdował się głębiej.
:rotfl: Auto jest w fazie testów, i mam nadzieje, że będzie dobrze. :tak:
Wszystkich zainteresowanych proszę o wysyłanie maili pod adres : Artur_st_1@wp.pl

[ Dodano: 2010-01-07, 21:03 ]
Uwaga: Przyczyną było uszkodzenie płyty sterującej skrzyni biegów, a co za tym idzie zużycie się sprzęgła hydrokinetycznego. Usterka usunięta. Objawiało się to również tym, że podczas jazdy z góry na D i puszczonym gazie auto samo przyhamowywało i przyspieszało oczywiście delikatnie. Koszty naprawy każdy zna.
Pozdrawiam wszystkich.
Xploid
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”