wzorst spalania po nowych filtrach

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
*Mercedes_CDI*
Użytkownik
Posty: 578
Rejestracja: 10 maja 2009, o 11:50
VIN:
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: *Mercedes_CDI* »

zezek1990 pisze:W salonach robią ludzi w ch**a za przeproszeniem. Coraz więcej przypadków. Piszą że coś wymienili a okazuje się że nawet nie dotknęli. Zdaża się tak że potrafią wymienić olej a o filtrze już zapominają!
Po prostu boli. Mam nadzieje że Mercedes nie często robi takie numery.
To że w salonie robią najlepiej to Bujda.
Sprawdzajcie i nie dajcie się oszukać!
dlatego takze po ostatnim serwisie "B" gdzie zrobili mi w ASO tylko wymiane oleju , podziekowalem im za wspolprace i oczywiscie nie obylo sie na tym, wyslalem list polecony do siedziby glownej i z tego co wiem nie uszlo im to plazem :haha: :haha: :haha: :haha:
*Mercedes coupe sport ; C200CDI ; 2003 ;*
*Mercedes_CDI* pozdrawia [you] :hejka:

"The best or nothing"

**
Awatar użytkownika
taczar
VIP
Posty: 1333
Rejestracja: 17 lip 2010, o 09:41
VIN: WDB2030461F706379
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: taczar »

ad; Kompressor
Chciałbym, żebyś miał rację, tylko widzisz jeśli do książki gw. wpisali przy 80 tys. wymianę świec zapłonowych, przy 100 tys. wymianę płynu hamulcowego, przy każdym przeglądzie wymianę filtra oleju, powietrza, p. pyłkowy, zespolony, to dziwne, że brakuje filtra paliwa kiedy istnieje na niego odpowiednia rubryka. Przy każdym przeglądzie(a było ich nie pięć lecz sześć) widnieje zapis wg.ASSIST....
Nie chodzi mi wcale tutaj o wymianę tego filtra, tylko próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, czy słusznie postępujemy przepłacając za usługi w ASO, mimo, że praktycznie ich nie otrzymujemy. Może po to mają tak przepięknie przygotowane poczekalnie, abyśmy w czasie wykonywania usługi oglądali telewizję, zamiast patrzeć na ręce mechanikom i pilnować własnych interesów. Z drugiej zaś strony prawda jest taka, że kiedy robią przy np.elektronice nie wiele jesteśmy w stanie zobaczyć - przynajmniej znakomita większość z nas. Pozostaje zaufanie.......
Uważam, że chyba tak do końca nie można odmówić racji temu, o czym pisze „Zezek 1990.”
WDB2030461F706379
MB. C180 Kompressor "ELEGANCE" (143KM) 2005r.
anula88
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 9 sie 2010, o 22:11
VIN:
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: anula88 »

Marek30 pisze:Cześć,

Podpięty.

Diagnostyka komputerowa wykazała jakiś błąd przy przepływomierzu - został usunięty ale nie wydaje mi się, żeby to jakoś znacząco poprawiło spalanie - na razie sprawdzam.

Przy okazji zapytałem o cenę, bo gdyby błąd się powtórzył trzeba będzie przepływkę wymienić - ok.1000 pln.

pozdrawiam,

Marek
Chyba Cie ktos chce naciagnac, bo przeplywka kosztuje ok 260zl Pierburga, a wymienisz sobie sam przeciez.
C220 2001
Awatar użytkownika
zezek1990
Użytkownik
Posty: 673
Rejestracja: 17 paź 2007, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: GOSTYNIN PŁOCK

Post autor: zezek1990 »

Klient dla nich to krowa dojna..
inny przypadek. Kobitce w skodzie wyskoczyła taka specjalnie założona przez gazowników zaślepka przy filtrze powietrza która w razie wystrzału gazu się otwierała, przez co samochód dostawał lewe powietrze i szarpał. Akurat była blisko salonu Więc pojechała. Kawka herbatka i panowie orzekli iż pompa paliwowa padła i trzeba wymienić. razem 800zł. Na szczęście kobieta podziękowała i dojechała ledwo do nas. Sprawdzamy pompę wszytko działa otwieramy maskę patrzymy patrzymy a na jednej świecy zdjęty przewód i umyślnie założony tak by tego nie było widać.
Jestem nie mal że pewny że nowej pompy by nie założyli po prostu spowrotem założyli na świece cewkę. i przymocowali zaślepkę od gazu.
Tak sobie zarabiają.. :zly:

Sory za OT
Diagnostyka: STAR DIAGNOSIS
CLIP-RENAULT, TECH -OPEL , LEXIA PLANET CITROEN PEUGEOT. VAG..

Jeśli pomogłem, kliknij przycisk POMÓGŁ :)
Jurek
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 26 gru 2007, o 22:50
VIN:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jurek »

Witam.Mi w serwisie filtr paliwa wymienili po 125000 km.Koszt ok.500zl.
Awatar użytkownika
taczar
VIP
Posty: 1333
Rejestracja: 17 lip 2010, o 09:41
VIN: WDB2030461F706379
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: taczar »

Dzięki Jurek.Czyli zakładając,że przebieg mam autentyczny, zostało mi jeszcze trochę czasu...Kupiłem już filtr paliwa firmy KNECHT - zapłaciłem 335 zł
WDB2030461F706379
MB. C180 Kompressor "ELEGANCE" (143KM) 2005r.
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

:boisie: :offtopic: i ktoś powiedział że Diesle są drogie w utrzymaniu :rotfl:
taczar pisze:KNECHT - zapłaciłem 335 zł
ja mam 4 filtry za tą kwote
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
Awatar użytkownika
wredny
VIP
Posty: 363
Rejestracja: 23 lip 2008, o 07:18
VIN:
Lokalizacja: podlasie

Post autor: wredny »

loneraider pisze::boisie: :offtopic: i ktoś powiedział że Diesle są drogie w utrzymaniu :rotfl:
taczar pisze:KNECHT - zapłaciłem 335 zł
ja mam 4 filtry za tą kwote
A ja 6,5. Ludzie nie dajcie się zwariować. Wymiana filtru trwa 10min i potrzeba do tego 2 kluczy i odrobiny mydła, by później ręce umyć. No dobra niech 20min z dojazdem do sklepu bądź odwiedzeniem serwisu aukcyjnego. A czy to będzie Filtron, Mann, Knecht to przy naszych marnych paliwach nie ważne, bo nalezy się wymieniać po każdej długiej i mroźnej zimie, czyli statystycznie co 3lata, ewentualnie wcześniej gdy coś kiepskiego się wleje i są problemy. Żeby nie robic :offtopic: Źródłem problemów jest w 90% dłubanie kogoś niewprawionego bądź niesolidnego w :mb:
[center]
220CDI Classic '00 100kW@?kW [/center]
Awatar użytkownika
*Mercedes_CDI*
Użytkownik
Posty: 578
Rejestracja: 10 maja 2009, o 11:50
VIN:
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: *Mercedes_CDI* »

z innej beczki , na wymiane ktorych czesci w dieselu nalezy zwrocic szczegolna uwage ?? ktore nalezy wymieniac najczesciej??nie mam do czynienia z WIS niestety ,
*Mercedes coupe sport ; C200CDI ; 2003 ;*
*Mercedes_CDI* pozdrawia [you] :hejka:

"The best or nothing"

**
Awatar użytkownika
taczar
VIP
Posty: 1333
Rejestracja: 17 lip 2010, o 09:41
VIN: WDB2030461F706379
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: taczar »

ad;Loneraider i Wredny
Czy aby napewno piszecie o filtrach PALIWA ?, bo wydaje mi się,że macie na myśli filtr OLEJU.....chociaż pewnie chodzi o Diesla...Ale ja już jestem taki "pokręcony",że gdyby ten filtr kosztował nawet 1000 zł, to będzie jednak benzyna..., jeśli chodzi o osobowy.Poza tym, jak pisze Jurek, w serwisie wymienili Mu taki filtr po 125 tys., a Wy wymieniacie "po każdej zimie" - na jedno wychodzi, no chyba, że ktoś jeździ 100 tys. rocznie. Ktoś kiedyś powiedział; "kto koniowi obrok liczy, niech piechotą chodzi"...
WDB2030461F706379
MB. C180 Kompressor "ELEGANCE" (143KM) 2005r.
Awatar użytkownika
zezek1990
Użytkownik
Posty: 673
Rejestracja: 17 paź 2007, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: GOSTYNIN PŁOCK

Post autor: zezek1990 »

taczar

Wypowiedzieli się dieslowcy...których filtry po 50 zł są. :dokuczacz:
Twoj do benzyny jest droższy i cena dobra która zapłaciłeś ,MANN ok 300 kosztuje Filtron coś ok 250.
Rożnica w filtrach jest! Ale czasami jest tak że np MANN czy Knecht ma w środku DEPHI. ale to szczątkowe przypadki. Zależne od Marki samochodu

pzdr
Diagnostyka: STAR DIAGNOSIS
CLIP-RENAULT, TECH -OPEL , LEXIA PLANET CITROEN PEUGEOT. VAG..

Jeśli pomogłem, kliknij przycisk POMÓGŁ :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”