Jakie opony na lato

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
__jac
VIP
Posty: 72
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:32
VIN: WDB2032082F642609
Lokalizacja: Dublin

Post autor: __jac »

adaśko pisze:
No i? Jakieś uwagi?[/quote]

hmm, od paru lat kupowalem wielosezonowki (Good Year vector, yokohama geolandar, brigetstone a001) i chwalilem sobie bo po sniegu jezdzily jak zimowki (nie wiezylem w to kiedys)
a w lecie i na deszczu tez normalnie. zuzywaja sie tez normalnie nie jakos za szybko.

teraz z racji tego, ze w Dublinie raczej nie ma sniegu i przymrozkow wziolem letnie Dunlopy bo mialy notowania najlepsze A jesli chodzi o deszcz /halas i B jesli chodzi o ekonomie,
nie widze roznicy pomiedzy tymi wielosezonowymi, jak bede zmienial felgi na wieksze to
raczej kupie wielosezonowki bo zdarza sie pare dni w roku ze by sie przydaly, nawet w Dublinie :wstyd:
Mercedes-Benz S203 CDI lift - pierwsze auto, reszta to zabawki... ;=]
Imperator
Użytkownik
Posty: 218
Rejestracja: 9 lut 2011, o 11:09
VIN: wdc203208
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Imperator »

Pisałem już na forum że polecam opony Yokohama C Drive 02.Opona dobrze zachowuje na się na wodzie (wypróbowane przy ostatniej burzowej pogodzie,nie pływają :rotfl: , ale dobrze trzymają się drogi) no i cenowo konkurencyjne :ok: .Stosuje je w dwóch :mb: c220 cdi i c270 cdi już od wielu sezonów .Lepsze na pewno są Continentale ale te giną w oczach,Goodyerów nie polecam ,może się już poprawiły ale ostatnio stosowane prze ze mni" woziły"raz w prawo raz w lewo .W koleinach nigdy nie wiadomo było w którą stronę pociągną.Zimowe używam Pirelli sotto zero i jestem bardzo zadowolony :ok:
220 cdi 150 KM, w 212 E 350 cdi 265 KM 2011r ,W 246 B200 cdi automat,W204 C250 cdi 4matic :mb: :hurra:
Awatar użytkownika
__jac
VIP
Posty: 72
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:32
VIN: WDB2032082F642609
Lokalizacja: Dublin

Post autor: __jac »

Imperator pisze:Pisałem już na forum że polecam opony Yokohama C Drive 02.Opona dobrze zachowuje na się na wodzie zadowolony :ok:
mialem tez te Yokohamy na 323f.
powiem szczerze ze nie widze zadnej roznicy bo inna opona, inne auto a jazda po miescie
nie jest extremalna wiec nijak da sie sprawdzic..
na 100% moge powiedziec, ze wielosezonowki goodyear vector 4seasons sa DOBRE w sniegu i nawet na lodzie, 2 sezony w PL jezdzilem LeBaronem '91.
Mercedes-Benz S203 CDI lift - pierwsze auto, reszta to zabawki... ;=]
Dziadek
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 26 lis 2009, o 12:38
VIN:
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Dziadek »

__jac pisze:przeczytalem chyba wszystkie posty i nikt nie napisal, ze na lato trzeba kupowac opony
LETNIE przede wszystkim na to patrzec!
Faktycznie i do tego nikt nie napisał ,że muszą być okrągłe, bezdętkowe i ,że trzeba je nabić "powietrzem". :glupek: Bez tego ,ani rusz choć ,żona twierdzi ,że z tak bogatej palety kolorów czarna guma najlepiej się prezentuje :rotfl:


Co do opon na "na wszystkie pory" pewnie się sprawdzają przy spokojnej eksploatacji w mieście ,ale jadąc w góry wolę mieć zimową gumę , a na autostradzie przy opadach deszczu letnią gumę. Nie ma cudów taka oponka na wszystko to to samo co obuwie całoroczne lub kurtka zimowo-letnia .Jedynie co przemawia za kupnem tych opon to oszczędność finansowa i uważam ,że tego typu opony powinny być zakładane tylko :

- opona szybciej się starzeje niż zużywa ,
-kierowca który zawsze ma czas i mający spokojną naturę
-do aut gdzie nie ma mowy o napędzie tylnonapędowym i nie mający wysokich osiągnięć i dużej masy własnej
-gdzie liczy się tylko słowo "ekonomia" przy wyborze opony

Ze względu na mieszankę ,wysokość bieżnika i jej wzór opona taka musi być gorszą przy średniej klasy opony na lato lub zimą pod względem :

- przyczepność
-drogę hamownia
-żywotność bienika
-być głośniejsza
-zwiększa opory toczenia co przekłada się zużycie paliwa

Jeżeli dalej nie przemawiam do kogoś to proszę podać choć jednego producenta/markę nowych aut sprzedającego w naszej strefie klimatycznej który zakłada na pierwszy montaż lub zaleca tego typu opony. Tak jak w życiu nie da rady być zarazem dobrym StrongMenem ,a zarazem dobrym sprinterem .
Ostatnio zmieniony 23 cze 2013, o 07:27 przez Dziadek, łącznie zmieniany 2 razy.
Byłem przeciwny .Moderator loneraider zablokował możliwość dalszej mej wypowiedzi na forum bo byłem przeciwko antysemityzmowi mrbraindeath-a usuwają mój temat tuszując wszystko. Dla zainteresowanych mam orginalną treść .
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Dziadek pisze:__jac napisał/a:
przeczytalem chyba wszystkie posty i nikt nie napisal, ze na lato trzeba kupowac opony
LETNIE przede wszystkim na to patrzec!


Faktycznie i do tego nikt nie napisał ,że muszą być okrągłe, bezdętkowe i ,że trzeba je nabić "powietrzem". Bez tego ,ani rusz choć ,żona twierdzi ,że z tak bogatej palety kolorów czarna guma najlepiej się prezentuje
Dziadek proszęęęęę ... :haha: .
CL203 WDB2037461A802397
Awatar użytkownika
__jac
VIP
Posty: 72
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:32
VIN: WDB2032082F642609
Lokalizacja: Dublin

Post autor: __jac »

tak, zgodze sie z powyzszym, ze sie zuzywac musza szybciej, ze glosniejsze, itp..
jednak sa drozsze od normalnych opon a po przejechaniu chryslerem okolo 30000km nie zauwazylem jakiegos zuzycia nienormalnego, przod okolo 40% tyl 30%,
wiec jest OK. klasa halasowania to E ale teraz mam B i nie slysze ZADNEJ roznicy.
co do nabijania powietrzem to niekoniecznie, ja akurat zapodalem AZOT '-)

w sumie to polecam dobre drogie wielosezonowki, szczegolnie niedowiarkom :haha:

ale do celow profesjonalnych, komercyjnych lepiej kupic se 2 komplety, przy okazji fele mozna miec rozne :mysli:
Mercedes-Benz S203 CDI lift - pierwsze auto, reszta to zabawki... ;=]
Dziadek
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 26 lis 2009, o 12:38
VIN:
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Dziadek »

__jac pisze:jednak sa drozsze od normalnych opon
ale tańsze od dwóch kompletów na zimę i lato

[ Dodano: 2013-06-24, 00:50 ]
__jac pisze:przejechaniu chryslerem okolo 30000km nie zauwazylem jakiegos zuzycia nienormalnego, przod okolo 40% tyl 30%,
Tu mówisz o zużyciu tej samej opony na dwóch osiach .Jednak wiesz mi ,że gdybyś użył opony letnie znanej marki to załważył byś różnicę do tamtych. Choć nie zawsze bo opona klasy premium mająca na celu maksymalnie zabezpieczyć przed "zgubieniem" trakcji i niekontrolowanej przyczepności często szybko gubi bieżnik :mysli: :szok:

[ Dodano: 2013-06-24, 00:54 ]
__jac pisze:co do nabijania powietrzem to niekoniecznie, ja akurat zapodalem AZOT '-)
Azot jest podstawowym składnikiem powietrza (78,09% objętości) :ok:

[ Dodano: 2013-06-24, 00:56 ]
__jac pisze:w sumie to polecam dobre drogie wielosezonowki, szczegolnie niedowiarkom

ale do celow profesjonalnych, komercyjnych lepiej kupic se 2 komplety, przy okazji fele mozna miec rozne
Gratuluje zdrowego podejścia do sprawy :bravo:
Byłem przeciwny .Moderator loneraider zablokował możliwość dalszej mej wypowiedzi na forum bo byłem przeciwko antysemityzmowi mrbraindeath-a usuwają mój temat tuszując wszystko. Dla zainteresowanych mam orginalną treść .
Mao
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:23
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mao »

witajcie

dolacze sie do dyskusji. Felgi mam 17 i pytanie czy 225/45/17 czy 205/50/17

Producent ot juz inna sprawa ale ktory rozmiar uwazacie za lepszy i dlaczego?
C200 2,2 CDI 2000 rok (85KW), Elegance
Awatar użytkownika
bosky
VIP
Posty: 358
Rejestracja: 23 sty 2009, o 22:48
VIN:
Lokalizacja: Olsztyn/Dublin

Post autor: bosky »

A jaką masz szerokość tych 17" :?: , bo to istotniejsze niż 205/225 :!:
W 203 220 CDI '06
Mao
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:23
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mao »

Racja
Szerokość felgi wedle oznaczenia to 7. et37
numer: a203 401 18 02

[ Dodano: 2013-06-27, 20:36 ]
pomoże mi ktoś czy nie? To WAS uznaję za największych znawców tematu a nie siebie..
C200 2,2 CDI 2000 rok (85KW), Elegance
Arcaniamage
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 12 lip 2013, o 08:37
VIN:
Lokalizacja: Uszew / Oslo

Post autor: Arcaniamage »

a ja na lato polecam deszczówki VREDSTEIN SENSATRY :) najlepiej przód 225" a tył 245" oczywiście w R17 siedzi pięknie na deszcz super chlapy i inne podobne utrudnienia nie zmieniają toru jazdy Mercusia polecam
_______________________
W203 2004r Sport/Coupe(LIFT) 143km
WDB2037461A727975
Jara
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 12 cze 2008, o 12:14
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jara »

Tylko nie Dunlop !!! ogólnie to cały koncern GoodYear robie kiepskie produkty !!!
A to modele ich sie ząbkują, a to mozna je wyważać w nieskończoność - zalezy na który ich "udoskonalony" model sie trafi ( smiech na sali zmieniają modele co roku :) - poprawiają i przy okazji psują coś innego).

Ja ma 20 tys. przebiegu na. Dunlop Fastresponse obecnie mam problem z ich wyważeniem - przejadę 500 kilomerów i znowu powraca trzęsiawka auta od opon. Cieżarki oczywiście są tylko coś w oponie sie zmieniło że już wyważenie jest gdzie indziej. Serwis opon mówi że nie ja ostatni i nie pierwszy który sie buja z Dunlopem - a oni letnich Dunlop nawet nie sprzedają.

Ich faworytem jest Continental.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2013, o 01:09 przez Jara, łącznie zmieniany 1 raz.
Mb sprzedany
Mao
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:23
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mao »

przód 225" a tył 245" - tak nie chce dawac, chce miec jednego typu i rozmiaru. Ale na sam model zaraz kukne. Aha a moze ktos da jakas alternatywe do 17 ?
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, o 08:57 przez Mao, łącznie zmieniany 1 raz.
C200 2,2 CDI 2000 rok (85KW), Elegance
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Czy przy szerokości felgi 7J nie powinna być opona 205? 7,5J 225 a 8J 245? :mysli: Nominalnie. :mysli:

[ Dodano: 2013-07-16, 12:19 ]
Mao pisze:Szerokość felgi wedle oznaczenia to 7. et37
numer: a203 401 18 02
Prawidłowy rozmiar felgi której numer podałeś to 7,5J x 17 a nie 7J. Po temacie i miłej jazdy na oponkach 225 bo takie powinieneś założyć. :ok:
CL203 WDB2037461A802397
Mao
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:23
VIN:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mao »

Smartlandia, dzięki za krótką i rzeczową odpowiedź :) i takie też będą kupione... 225/45/17
Ostatnio zmieniony 18 lip 2013, o 23:19 przez Mao, łącznie zmieniany 1 raz.
C200 2,2 CDI 2000 rok (85KW), Elegance
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i opony”