Nie odpala na ciepłym silniku

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
misiek-oca
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2010, o 12:42
VIN:
Lokalizacja: oleśnica

Nie odpala na ciepłym silniku

Post autor: misiek-oca »

Witam.
Mam problem z moim mercedesem c klasa 2000 rok 2l kompresor , auto nie odpala na ciepłym silnikiu.Po odczekaniu jakiś 3 godzin z ledwością odpali i z rana jak opalam to też mam kłopot z uruchomieniem samochód nie wchodzi na obroty przy pierwszym odpaleniu tylko go dławi i ma jakieś 400 obrotów po zgaszeniu i ponownym odpaleniu i musze tak zrobić z trzy razy dopeiro wchodzi na obroty. A co po zatym jest strasznie słaby i gdy przyśpieszam to tak pojedynczo się przydławi na średnich obrotach.Związku z tym problemem byłem już u mechanika nic mi nie powiedział bo nie wiedział co to może być , wiec pojechałem do serwisu, po sprawdzeniu powiedzieli że jest to pompa paliwowa uszkodzona mogę u nich wymienić pompe plus czujniki pomiaru paliwa i filtr paliwa bo przy wymianie pompy wymienia się również te dodatkowe rzeczy ,a filtrf paliwa miałem wymieniony tydzień temu stwierdzili że i tak trzeba wymienić i cena u nich to 3500 tysiąca pomyślałem że lekka przesada z tą ceną. Pojechałem do swojego mechanika kupiłem pompe orginalną ale sam wkład bez kosza i czujników pomiaru paliwa wymienił mi tą pompe i sytuacja dalej taka sama.Bardzo prosił bym o porade bo co chwile mi z tym autem coś wychodzi, a najgorzej jak człowiek nie wie co autku dolega.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2010, o 18:34 przez misiek-oca, łącznie zmieniany 1 raz.
misiek
C 200 KOMPRESOR
marek grunenberg
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: 25 paź 2009, o 11:56
VIN:
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: marek grunenberg »

Sprawdź katalizator, bo moim zdaniem jest zapchany :mysli: najszybciej będzie jak odkręcisz całą rurę od kolektora wydechowego i odpalisz auto,zobaczysz wtedy czy się wkręca na obroty.
C 200 CDI 2004
misiek-oca
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2010, o 12:42
VIN:
Lokalizacja: oleśnica

Post autor: misiek-oca »

Kolego Marek ale jak ja już odpale auto i chodzi równo to się wkręca na obyroty tylko jak się jedzie to jest strasznie słaby.

[ Dodano: 2010-07-30, 12:39 ]
Witam.
Auto naprawiłem nie wymieniając pompy ani czujników paliwowskazu , tylko okazało się że ten filtr paliwa który tydzień wcześniej wymieniłem to się uszkodził , mechanik wymienił filtr paliwa i narazie jest ok :rotfl:
misiek
C 200 KOMPRESOR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”