Dławienie się silnika

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
dlr
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2010, o 12:55
VIN:
Lokalizacja: Kutno

Dławienie się silnika

Post autor: dlr »

Witam
Mam pewien problem otóż mój :mb: ostatnio nabawił się dziwnej dolegliwości, podczas jazdy na 3 biegu i wyższym gdy dodaje gazu delikatnie to zaczyna się dławić i szarpać. Np. jadę na 4 biegu i w okolicach 80 km/h przy 2 tyś. obrotów przy powolnym dodawaniu gazu szarpie a gdy mocniej wdepnę gaz wtedy przestaje. Wczoraj doznałem apogeum tego problemu jadąc do miejscowości X ( 80 Km ) miałem takie szarpnięcia przez całą drogę na biegach 3 i w górę przy delikatnym dodawaniu gazu, natomiast gdy wracałem to w pewnym momencie coś się stało bo przestał tak szarpać ale razem z tym stracił moc tzn.: mocniejsze wdepnięcie w pedał gazu nie oznaczało przyspieszenia :/ pierwszy raz miałem problem z wyprzedzeniem ciężarówki. A maksymalna prędkość jaka osiągnąłem to było 140 km/h z baardzo długą droga rozpędzenia się co normalnie na tej odległości osiągałem 160km/h.
Możecie mi poradzić co mam zrobić/

Moja gwiazda to: C200 CDI.

Pozdrawiam
Mercedes Benz C200 ”05 Avantgarde
Awatar użytkownika
zezek1990
Użytkownik
Posty: 673
Rejestracja: 17 paź 2007, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: GOSTYNIN PŁOCK

Post autor: zezek1990 »

Ja bym sprawdził błędy, jeśli niskie cisnienie na listwie to zaczął bym od filtra paliwa.

A czy ostanio nie zatankowałeś jakiegoś dziwnego paliwa?
Diagnostyka: STAR DIAGNOSIS
CLIP-RENAULT, TECH -OPEL , LEXIA PLANET CITROEN PEUGEOT. VAG..

Jeśli pomogłem, kliknij przycisk POMÓGŁ :)
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Filtr paliwa dawno był wymieniany?
Pęcherzy powietrza w przewodach niema?
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
dlr
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2010, o 12:55
VIN:
Lokalizacja: Kutno

Post autor: dlr »

w ciągu 3 lat użytkowania to auto było tankowany na BP oraz SHELL. Tylko raz się zdarzył przypadek zatankowania paliwa od kierowcy zza wschodniej granicy w ilości 20L co miało skutek taki że auto miało problem z odpaleniem ale odrazu zostalo zatankowane do pełna ze stacji BP.
Jesli chodzi o błędy to będę musial się przejechac na diagnostyke komputerową.
A co do filtra paliwa to muszę przyznać że nie pamiętam takowej wymiany fakt że przez pierwszy rok użytkowania auto było serwisowane w serwisie MB, a następnie były wymiany tylko podstawowe we własnym zakresie.
Mercedes Benz C200 ”05 Avantgarde
Awatar użytkownika
jjanicki
VIP
Posty: 780
Rejestracja: 3 lip 2009, o 23:59
VIN: WDD2122251A291175
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjanicki »

Filtr paliwa, szczelność przewodów paliwowych i pompa paliwowa - do wymiany lub sprawdzenia działania...

Nie ma zależności od stanu paliwa w zbiorniku :?: Np. gdy jest mniej niż połowa baku :?:
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216 Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
dlr
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2010, o 12:55
VIN:
Lokalizacja: Kutno

Post autor: dlr »

no właśnie nie ma takiej zależności bo to sie ostatnio stało przy 3/4 baku, a wcześniej przy 1/4 baku

Byłem dzisiaj na serwisie umówiłem się na bliższe oględziny w środę ale powiedzieli mi że to może wina tego że pobiera lewe powietrze ale dokładnie przyjrzą się temu jak przyjade. Na komputer stwierdzili że nie będą mnie podłączali bo jeśli nic nie wyskakuje na wyświetlaczu to i u nich nic nie pokaże.
PS. Oczywiście to nie jest ASO Mercedes'a.

Nowy objaw dzisiaj podczas jazdy pojawił się na wyświetlaczu ikonka " Check Engine " .

Jestem po diagnostyce komputerowej. Dowiedziałem się że mam 3 błędy:
1. Kod usterki: P1664
Podgrzewanie płynu chłodzącego - nieprawidłowe działanie.
2. Kod usterki: P2359
Sysytem regulacji ciśnienia doładowania - nieprawidłowe działanie.
3. Kod usterki: nie zapisałem
Napinacz pasa prawego tylnego - przerwa w obwodzie ( SRS )

Co wy na to?
Ostatnio zmieniony 12 sie 2011, o 12:38 przez dlr, łącznie zmieniany 3 razy.
Mercedes Benz C200 ”05 Avantgarde
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i osprzęt”