panel klimatyzacji

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kSmuk
Użytkownik
Posty: 1968
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:43
VIN:
Lokalizacja: Garmisch-P.

Post autor: kSmuk »

Normalnie w obu przypadkach wymiana danych odbywa sie przez CAN wiec mysle ze wystarczy wyjac stary, wpiac nowy i powinno dzialac, mimo tego ze wlacznik jest gdzie indziej. Mowie mysle, bo pewnosni niestety nie mam :(
Pozdrawiam.

Mercedes W203 C200 CDI, 2002 rok, przed Faceliftingiem
jubiler1960
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 22 paź 2010, o 14:49
VIN:
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: jubiler1960 »

kSmuk, no właśnie problem w tym że nie wiem który to kabelek odpowiada za wycieraczkę! i czy wtyczki stare i nowe są takie same ?
duchowny1982
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2012, o 22:03
VIN:
Lokalizacja: Łódź/Hartlepool UK

Post autor: duchowny1982 »

proszę o odp czy ten panel pasował by do mojej w203 po lifcie ???? http://allegro.pl/mercedes-c-w204-204-p ... 07913.html :ok:
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012, o 23:06 przez duchowny1982, łącznie zmieniany 1 raz.
C220 automat 2.2 CDI WDB2037082A742361
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 18:48 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
w0wacik
Użytkownik
Posty: 674
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:19
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: w0wacik »

mrbraindeath pisze:A czy maska z w204 pasuje do w203? To juz bylo omawiane z 147 i pol razy. Do w203 tylko czesci z w203 a do w204 tylko czesci z w204 :D
Nie zgodzę się z Tobą. Wachacze przednie do W203 mają numerki:
- górny lewy A 204 330 43 11
- górny prawy A 204 330 44 11
- dolny lewy A 204 330 19 11
- dolny prawy A 204 330 20 11...

Dużo części przeszło prosto z W203 do W204, przy okazji zmieniając numer... Np. zwrotnice przednie...

Ale pytać o coś takiego jak panel klimatyzacji :wysmiewacz: :rotfl:
S203 C270 CDI Avantgarde '02

"Lepiej 5 minut później, niż 50 lat za wcześnie"


Pozdrawiam

w0wacik
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 18:47 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
w0wacik
Użytkownik
Posty: 674
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:19
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: w0wacik »

mrbraindeath pisze:Mowilem o rzeczach wyposazeniowych przeciez.. wiem o czesciach zamiennych :pocieszacz: przeciez niektore silniki z w203/w211 istnieja w jakies tam odmianie w w204. To oczywiste ze rowniez czesci z silnika sa takie same. Nie lap mnie za slowa..
:haha: :rotfl:

No po prostu musiałem :haha: . No skoro wahacze, zwrotnice, silniki, to i panel klimy na pewno... :mysli: . Może nawet i maska :mysli: . :rotfl:
S203 C270 CDI Avantgarde '02

"Lepiej 5 minut później, niż 50 lat za wcześnie"


Pozdrawiam

w0wacik
iee
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:27
VIN:
Lokalizacja: WLKP

Post autor: iee »

Panowie, piszecie, że do merców po liftingu pasują wersje paneli z wyświetlaczem zamiast tych bez, ale przecież te bez wyświetlaczy mają sensor temperatury w kabinie, którego te z wyświetlaczem są pozbawione. Jak niby odbywa się mierzenie temperatury w kabinie?
'05 MB C180 Kompressor M271 Avantgarde. Jest komfortowo...
'03 Saab 9-3 SS 227KM/367Nm. Jest dobrze...
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 17:20
VIN: WDB2030461F911681
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort.

Post autor: noc »

Będziesz miał wszystkie funkcje dotąd dostępne.Nie uzyskasz tylko tych z K-KKLA.
Co do czujnika znajduje się wewnątrz za kratką.
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę, piękną Mercedes
małą srebrną W203 1,8 K

Naprawiam MB prawie pół wieku
13 certyfikatów MB - Stuttgart.
Warsztat W-wa/Ursus tel. (22)6626890
Zwykle tu: http://www.w212.pl/
Awatar użytkownika
pleban
VIP
Posty: 1513
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 08:53
VIN:
Lokalizacja: Wybrzeże Gdańskie

Post autor: pleban »

iee pisze:przecież te bez wyświetlaczy mają sensor temperatury w kabinie, którego te z wyświetlaczem są pozbawione.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ML W164 350
Opel Ampera
Vindix
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 24 cze 2012, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: Bia

Post autor: Vindix »

http://allegro.pl/mercedes-w-209-w-203- ... 67132.html Ten panel bedzie pasowal w pelni do wersji z przed liftingu (2003r) ? I czy caly ten panel da sie wyjac z tej ramki drewno podobnej i przelozyc do mojej ramki?
Przyznam sie ze po przeczytaniu tego tematu to zaciekawila mnie ta opcja :)
korzen
VIP
Posty: 344
Rejestracja: 28 sty 2011, o 13:30
VIN:
Lokalizacja: B-Biala/Bedzin

Post autor: korzen »

Masz wersje przed liftingiem, wiec musisz zmienic cala konsole na ta po lifcie (oslona mieszka, mieszek, popielniczka, panel klimy, radio, panel nad radiem, przydaloby sie rowniez zegary, zeby wspolgraly z audio). Drewno z twojego panelu nie bedzie pasowalo, bo niby jak. Przeciez to zupelnie inny panel przed/po lifcie. W polifcie wymiana panelu jest P&P, oslona pasuje (drewno, aluminium mozesz zmieniac niewazne). Mam tak u siebie, dziala jak wczesniej, tyle ze na SD jest blad klimy (brakujace 4 klapy nawiewu).
Pozdrawiam
korzen
S203 200CDI 2004 lift 152KM&338Nm SPRZEDANY
INFINITI FX35 280KM&366Nm, BBK Akebono, Tech P/Sport P| Touring P... Buldog :) SPRZEDANY
S204 200KOMPRESSOR ELEGANCE 2008
Vindix
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 24 cze 2012, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: Bia

Post autor: Vindix »

korzen, Jesli wymienie to szysto co wymieliles to bedzie dzialalo i dalej jest p&p? Czy juz wymaga jakiejs ingerencji?
korzen
VIP
Posty: 344
Rejestracja: 28 sty 2011, o 13:30
VIN:
Lokalizacja: B-Biala/Bedzin

Post autor: korzen »

Jesli wymienisz wszystko to bedzie P&P. Z tego co kojarze, to lekko trzeba przerobic wtyczke od panelu nad radiem, ale nie jestem pewien. Generalnie wiele osob robilo upgrade. Oczywiscie jezeli zalozysz np. COMAND to kodowanie na SD (licznik tez). Wiecej tu benzworld.org

Pozdrawiam i powodzenia.

P.S. Jezeli sie zdecydujesz na wymiane konsoli to mam Audio 20 CD na zbyciu i panel klimatronika ale standardowy (thermatic).
S203 200CDI 2004 lift 152KM&338Nm SPRZEDANY
INFINITI FX35 280KM&366Nm, BBK Akebono, Tech P/Sport P| Touring P... Buldog :) SPRZEDANY
S204 200KOMPRESSOR ELEGANCE 2008
Vindix
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 24 cze 2012, o 21:44
VIN:
Lokalizacja: Bia

Post autor: Vindix »

korzen, Jak masz wszystko to mogłbym byc zainteresowany :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”