320 4matic delikatne wycie przy odpuszczaniu gazu

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
Szela81
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2020, o 12:08
VIN: WDB2030541F788738

320 4matic delikatne wycie przy odpuszczaniu gazu

Post autor: Szela81 »

Cześć
Dokupiłem jeszcze jednego 203 (to jak ze szczeniaczkiem ze schroniska...) ciekawy konfig USA od pierwszego właściciela z całą historią przywiezienia na mienie przesiedleńcze. 320 4matic 2004 całość oryginał. VIN ten dopisany w zainteresowaniach (nie wiem jak wpisać dwa)

Przy jeździe próbnej mocno hałasowały wiekowe opony (auto z bardzo małym przebiegiem i opony z 2012 roku) ale po ich wymianie niestety pozostał jeden odgłos - jadąc ok 100 km/h lub więcej przy puszczeniu gazu i hamowaniu silnikiem delikatny świst/wycie gdzieś z przodu.

4matic nie miałem nigdy (m.in. dlatego go kupiłem) i zastanawiam się co tam może wymagać ingerencji? Jakieś łożysko wału? Czy coś poważniejszego się szykuje...
Poza tym samochód jeździ rewelacyjnie, 3.2 z 5G i 4matic jest stworzone do tej budy, taki zwinny i poręczny.
Awatar użytkownika
Przybek
Moderator VIP
Posty: 4009
Rejestracja: 8 lis 2017, o 02:23
VIN: WDB2032081F659063
Lokalizacja: Łódź

Re: 320 4matic delikatne wycie przy odpuszczaniu gazu

Post autor: Przybek »

Olej w przednim dyferencjale i skrzyni rozdzielczej do zmiany a potem szukaj luzów na wale i półosiach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”