Cześć, ostatnio po deszczu zauważyłem mokry słupek A po stronie kierowcy. Zaczyna on się na jego górnej wysokości mniej więcej na styku dachu z szybą, czasami idąc ciut w kierunku rączki nad drzwiami. Podsufitka sucha, jedynie w okolicy szyby wilgotna.
Początkowo myślałem że to szyberdach ale wygląda na szczelny - lałem wczoraj sporo wody i było sucho więc raczej nic się od odpływu nie rozszelniło.. poza tym teraz podczas ulewy jak otworzyłem szyberdach to w korycie dookoła było prawie sucho.
Zastanawiam się czy to reling czy łączenie szyby z dachem..
Na pewno nie idzie wilgoć kapilarnie z dołu bo dolna część słupka jest sucha.
S211 lift - mokry słupek A
Moderator: Dziki Mar
-
larry.bigl
- VIP
- Posty: 674
- Rejestracja: 23 cze 2017, o 23:09
- VIN: WDB2030161F451606
- Lokalizacja: Bydgoszcz
S211 lift - mokry słupek A
W203 270CDI 2003r - użytkowany od Czerwca 2017
S211 320 CDI 2007r, WDB2112221B258950 - użytkowany od Stycznia 2022
S211 320 CDI 2007r, WDB2112221B258950 - użytkowany od Stycznia 2022
- Przybek
- Moderator VIP
- Posty: 4009
- Rejestracja: 8 lis 2017, o 02:23
- VIN: WDB2032081F659063
- Lokalizacja: Łódź
Re: S211 lift - mokry słupek A
Harmonijka na łączeniu króćca szybra z odpływem. Żeby zobaczyć jak cieknie to trzeba sporo wody przelać. Podsufitka jest na tyle szczelna że woda ścieka po niej przez otwory na cykorłapę (kałuża na fotelu) i do tapicerki słupka A. W moim tak jest po prawej stronie. Bardzo niefajna naprawa.
-
larry.bigl
- VIP
- Posty: 674
- Rejestracja: 23 cze 2017, o 23:09
- VIN: WDB2030161F451606
- Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: S211 lift - mokry słupek A
Sęk w tym, że u mnie nie cieknie na kanapę. Ani z lapki w podsufitce, mokre jest blisko narożnika najbardziej. Potem biegnie w kierunku środka szyby odrobinę wilgoć, w górę trochę w kierunku rączki i potem do połowy słupka. Wydaje mi się, że gdyby to było coś z szyberdachem to chyba mocniej byłoby zalane.
Zrobiłem test lejąc 3L powolutku w odpływ szyberdachu. Nawet kropelka zawilgocenia nie pojawiła sie na słupku czy podsufitce. Wychodzi więc na to, że nieszczelność albo z relinga albo szyby.
Stawiam na szybę bo najbardziej wilgotne jest zawsze w narożniku szybku na styku szyba/podsufitka/słupek.
Zrobiłem test lejąc 3L powolutku w odpływ szyberdachu. Nawet kropelka zawilgocenia nie pojawiła sie na słupku czy podsufitce. Wychodzi więc na to, że nieszczelność albo z relinga albo szyby.
Stawiam na szybę bo najbardziej wilgotne jest zawsze w narożniku szybku na styku szyba/podsufitka/słupek.
W203 270CDI 2003r - użytkowany od Czerwca 2017
S211 320 CDI 2007r, WDB2112221B258950 - użytkowany od Stycznia 2022
S211 320 CDI 2007r, WDB2112221B258950 - użytkowany od Stycznia 2022
- Przybek
- Moderator VIP
- Posty: 4009
- Rejestracja: 8 lis 2017, o 02:23
- VIN: WDB2032081F659063
- Lokalizacja: Łódź
Re: S211 lift - mokry słupek A
Zdejmij osłonę słupka, jeden siedzi w aucie a drugi leje wodę z węża i patrzysz gdzie się pojawi. 3l lane wolno na taki test nic nie pokaże.
-
larry.bigl
- VIP
- Posty: 674
- Rejestracja: 23 cze 2017, o 23:09
- VIN: WDB2030161F451606
- Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: S211 lift - mokry słupek A
Ale na chłopski rozum, przy zamkniętym szyberdachu do środka przez uszczelkę okna przedostaje się jeszcze mniej wody niż 3L. Skoro po wjechaniu do garażu w ulewie i otworzeniu szyberdachu widziałem że wewnętrzna rynna jest niemal sucha to uszczelka okna wody za bardzo nie puszcza. A skoro wlałem ciurkiem tyle wody (tempem takim żeby nie przelać ranty rynny) i nie pojawiła się nawet kropelka..
Inna kwestia jest taka, że szyba nie jest fabryczna..hm.
Inna kwestia jest taka, że szyba nie jest fabryczna..hm.
W203 270CDI 2003r - użytkowany od Czerwca 2017
S211 320 CDI 2007r, WDB2112221B258950 - użytkowany od Stycznia 2022
S211 320 CDI 2007r, WDB2112221B258950 - użytkowany od Stycznia 2022
- Przybek
- Moderator VIP
- Posty: 4009
- Rejestracja: 8 lis 2017, o 02:23
- VIN: WDB2032081F659063
- Lokalizacja: Łódź
Re: S211 lift - mokry słupek A
Powiem tak - zrób to co wcześniej pisałem, lejesz najpierw na szybę, potem na reling, na koniec na szyber. Jak to nie da jednoznacznej odpowiedzi to odkręcasz słonecznik i cykorłapę, zdejmujesz górną część uszczelki drzwi i górną osłonę słupka i wtedy da się bezpiecznie delikatnie odchylić podsufitkę na tyle żeby zajrzeć do środka i zobaczysz wtedy zaciek który pokieruje do miejsca nieszczelności.


