FAQ - Przeczytaj zanim zapytasz!

Moderator: Dziki Mar

Zablokowany
Awatar użytkownika
lonek_rwl
VIP
Posty: 373
Rejestracja: 24 paź 2007, o 22:07
VIN:
Lokalizacja: Rewal/Szczecin

FAQ - Przeczytaj zanim zapytasz!

Post autor: lonek_rwl »

[center]W końcu nadszedł ten oczekiwany moment, decyzję podejmowałeś długo, przejrzałeś setki ofert, wykonałeś dziesiątki telefonów a może nawet wiele wypraw. Trochę czasu to zajmuje jednak decyzję w końcu podjąłeś, zabrałeś gotówkę, wsiadłeś do auta i pojechałeś w umówione miejsce aby sfinalizować transakcję. Twoja kieszeń znacznie się wychudziła ale trzymasz w ręku małe, plastikowe urządzenie, które pozwoli ci wsiąść do swojego nowo nabytego pojazdu. Stoisz wpatrzony w kluczyk, przyglądasz się przyciskom, decydujesz się otworzyć auto i.... No właśnie... Pamiętaj, od teraz jeździsz Mercedesem a nie samochodem.

Oto zbiór najpopularniejszych pytań i odpowiedzi, wszystko po to, aby twoje auto było w pełni funkcjonalne dla ciebie już od pierwszych przejechanych kilometrów.[/center]

Dajcie mi jeszcze trochę czasu ;]

[center]1. Dlaczego mój kluczyk ma tylko 2 przyciski (otwarcie i zamknięcie samochodu) podczas gdy widziałem kluczyki z dodatkowym przyciskiem od otwarcia bagażnika?[/center]

Najprawdopodobniej dlatego, że kupiłeś Mercedesa Sport Coupe. Do tych wersji nadwozia dodawany jest kluczyk z dwoma przyciskami. Można dokupić kluczyk z dodatkowym przyciskiem od bagażnika, jednak po jego wciśnięciu okazuje się, że klapa bagażnika jest za ciężka aby się otworzyła.

[center]2. Co się stanie jeżeli bateria w kluczyku się wyczerpie? Jak otworzyć i odpalić auto?[/center]


Sprawa jest bardzo prosta, otóż jeżeli bateria się wyczerpie auto będziesz mógł otworzyć ręcznie, czyli wkładając metalowy kluczyk do zamka w drzwiach, auto można odpalić za pomocą plastikowego kluczyka NAWET bez baterii.

[center]3. Jak wymienić baterię w kluczyku?[/center]

Link do YouTube
Ciekawostka: Słyszałem plotkę, że jeżeli wyjmie się baterię na dłuższy czas to kluczyk się rozkoduje i nie będzie już ani otwierał ani odpalał samochodu. Postanowiłem sam to sprawdzić i okazało się, że udało mi się odpalić auto NAWET bez płytki, do której wkłada się baterię.

[center]4. Skąd wziąć metalowy kluczyk?[/center]

Uwielbiam to pytanie :). Spójrz na plastikowy kluczyk od góry, obok miejsca gdzie można przymocować brelok jest mały przesuwak, przesuń go i pociągnij za brelok a twoim oczom ukaże się metalowy kluczyk.

[center]5. Gdy naciskam przycisk od otwierania samochodu, otwierają się tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i bagażnik otwierają się dopiero po drugim wciśnięciu przycisku.[/center]

Jest to bardzo przydatna funkcja, jeżeli jednak wolisz aby całe auto otwierało się po jednokrotnym wciśnięciu przycisku otwierania, przytrzymaj oba przyciski w kluczyku (od otwierania i zamykania) około 15-20 sekund aż ujrzysz, że czerwona lampa zapali się na dłuższą chwilę. Tak samo, jeżeli chcesz aby otwierały się tylko drzwi kierowcy.

[center]6. Co to za dziwna mała ciemna plamka na klamce od drzwi kierowcy?[/center]


Jeżeli skierujesz kluczyk w stronę tej „plamki” i wciśniesz przycisk zamykania lub otwierania i cały czas go będziesz trzymał, wszystkie szyby w samochodzie odpowiednio zamkną się lub otworzą.

[center]7. Próbowałem kilka razy zamknąć szyby kluczykiem jednak do tej pory nie udało mi się to. Co robię źle?[/center]


Ciężko powiedzieć, wiele osób ma z tym problem. Przykłady dwóch tematów, na których prowadzona jest dyskusja nad tym problemem:
Link 1
Link 2

[center]8. Gdzie znajdę numer nadwozia, silnika, lakieru? Co to jest numer VIN i gdzie go znajdę?[/center]


Nr silnika wybity jest na silniku, z tyłu od strony szyby.
Nr nadwozia wybity jest na podłodze, pod fotelem pasażera, trzeba odsunąć fotel maksymalnie do tyłu, tam będzie wcięcie w tapicerce, które należy otworzyć.
Nr lakieru znajduje się na naklejce na słupku od drzwi kierowcy lub pasażera.

Nr VIN nie jest niczym innym jak numerem nadwozia, który znajduje się również w dowodzie rejestracyjnym. W numerze tym zakodowane są wszystkie informacje o modelu twojego auta, jego wyposażeniu, miejscu wyprodukowania i roczniku.
Oto link do strony, gdzie możemy rozszyfrować nasz numer VIN - Rozszyfruj numer VIN
W tym temacie natomiast mamy przetłumaczone na nasz język wszystkie kody - Przetłumaczone kody

[center]9. Gdzie jest hamulec ręczny!?[/center]


Drugie z moich ulubionych pytań :) Hamulec ręczny (właściwie nożny) jest czwartym pedałem w samochodzie, umieszczonym przy drzwiach. Aby zwolnić hamulec nożny należy pociągnąć za dźwignię znajdującą się pod włącznikiem świateł.

[center]10. Jak włączyć halogeny?[/center]


Należy przekręcić pokrętło od świateł na pozycję świateł mijania i pociągnąć całe pokrętło do siebie, poziom pierwszy to halogeny przednie zaś poziom drugi to halogeny tylne.

[center]11. Czy można tak zaprogramować światła aby samoczynnie włączały się przy odpalaniu silnika i gasiły przy gaszeniu silnika?[/center]


Tak. Wystarczy wejść w komputerze w zakładkę SETTINGS, następnie wybrać LIGHTS i zmienić z opcji MANUAL na CONSTANT. Pokrętło od świateł pozostawiasz na pozycji 0.

[center]12. Jak się przewija muzykę z płyt CD w moim radiu?[/center]


Jeżeli pytasz o to, to zapewne masz radio Becker Audio 10, w którym nie ma funkcji przewijania...

[center]13. Jak zaprogramować radio, aby strzałkami na kierownicy przeskakiwać pomiędzy zapisanymi stacjami?[/center]


Wszystko robimy w komputzerze, po kolei, zakładka SETTINGS -> VEHICLE -> PRESS BUTTON IN AUDIO MODE -> zmienić na MEMORY.
[center]CDN...[/center]
Ostatnio zmieniony 25 cze 2009, o 19:07 przez lonek_rwl, łącznie zmieniany 6 razy.
Moje Playstation®Network
Obrazek
C200K Sport coupe 2002r.
Zablokowany

Wróć do „OGÓLNIE o C-klasie W203”