Wymiana oleju

Moderator: Dziki Mar

Zablokowany
Dziadek
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 26 lis 2009, o 12:38
VIN:
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Dziadek »

wredny pisze:Im starszy silnik tym lepszy olej lej :)
Co do nowych silników to stosuje sie w nich juz prawie wyczynowe oleje albo wyczynowe (np. w Alfach 10W50 lub lepsze zaleca producent).
W tym wątku było sporo o olejach, wystarczy go przeczytac uwaznie.
Pozdrawiam
Starszy -co według Ciebie oznacza?

To ,że olej ma 10w50 nie oznacza ,że mamy do czynienia z olejem wyczynowym ,paradoksalnie oleje wyczynowe nie mają nic wspólnego z olejami które można zakupić w sklepach ,a druga sprawa ,że oleje wyczynowe muszą zmniejszać opory jednostki napędowej,a nie je zwiększać ,a przebieg tej jednostki jest chyba najmniej istotny w sporcie motorowym!.Natomiast co do Alfy to są to wyssane z palca informacje !
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, o 17:51 przez Dziadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Byłem przeciwny .Moderator loneraider zablokował możliwość dalszej mej wypowiedzi na forum bo byłem przeciwko antysemityzmowi mrbraindeath-a usuwają mój temat tuszując wszystko. Dla zainteresowanych mam orginalną treść .
Gdyniak
VIP
Posty: 1952
Rejestracja: 29 sie 2010, o 10:09
VIN:
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Gdyniak »

mrbraindeath pisze:A ty co robisz Gdyniak? Nie zasmiecasz.. W ogole :wysmiewacz:

Daj spokój.



Doskonale wiesz o co mi chodzi - powiedzmy szczerze - znowu musiałeś sobie napisać :dobani: i karmić trole.
W203 OM612

"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem
w0wacik
Użytkownik
Posty: 674
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:19
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: w0wacik »

Gdyniak pisze:PANOWIE!!!!!!!!!!!!


Znowu w kolejnym wątku są poruszane "sprawy olejowe". I znowu kolejny raz nie wytrzymał kol. Mózg i teraz jeszcze dołączył Wacik. Jak nie możecie wytrzymać od klawiatury to sobie załóżcie bloga. Nie zaśmiecajcie natomiast tego Forum.
Zupełnie nie wiem o co Ci kaman w tym momencie... Tak, wiem, z Twojego punktu widzenia jestem tępy, ale teraz to się chyba czepiasz... Chyba od tego jest forum, żeby wymieniać poglądy. Zresztą, napisałem na końcu swojej niemądrej (w Twojej opinii) wypowiedzi, że jak bzdurzę to proszę o poprawkę, poprawił mnie kolega Mózg jak go ładnie nazwałeś... I dzięki mojemu pobzdurzeniu i poprawce Mózga potencjalnie większość użytkowników forum jest mądrzejsza o jakąś wiedzę, w tym wypadku z zakresu oleju stosowanego do :mb: . A swoim naderzajebiścieinteligentym postem nie zrobiłeś nic innego jak zaśmieciłeś forum właśnie :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, o 21:41 przez w0wacik, łącznie zmieniany 1 raz.
S203 C270 CDI Avantgarde '02

"Lepiej 5 minut później, niż 50 lat za wcześnie"


Pozdrawiam

w0wacik
Gdyniak
VIP
Posty: 1952
Rejestracja: 29 sie 2010, o 10:09
VIN:
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Gdyniak »

Dobrze. W takim razie zaśniecę to Forum po raz kolejny.


Ile razy można pisać o "jaki olej?" - przecież na WSZYSTKIE pytania są odpowiedzi na Forum. Po co prowadzić kolejne dyskusje... Nie rozumiem tego.

Ale najbardziej nie rozumiem tych wszystkich (pozdrowienia zwłaszcza dla kol. Mózg), który odpowiadają na te pytania - tyle razy było o tym mówione, już kilka wątków zostało zamkniętych - nic to - dyskusja trwa w najlepsze i po raz kolejny możemy sobie poczytać olejowe mądrości.

Czy to ma być kolejny wątek do zamknięcia?
W203 OM612

"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Gdyniak pisze:Czy to ma być kolejny wątek do zamknięcia?
Jest kolejny do zamknięcia. Jeśli jeszcze ktoś nie wie jaki olej, to niech leje Kujawski. :dokuczacz:
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
Zablokowany

Wróć do „Silnik i osprzęt”