interfejs diagnostyczny z oprogramowaniem

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
homontos
Moderator VIP
Posty: 504
Rejestracja: 4 lis 2007, o 21:58
VIN:
Lokalizacja: gdynia

Post autor: homontos »

koko115 pisze:http://allegro.pl/item705867094_interfe ... _kb3c.html


tam piszą że ten OBD2 odczytuje i kasuje błędy..
Kolego nie wierz w to .... ELM327 to protokół tylko do silnika
Awatar użytkownika
V126
VIP
Posty: 6785
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:46
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Carsoftem odczytasz i skasujesz błędy, ale nie polecam, bo zjesz przy tym sporo nerwów, bo czasami (a nawet często) nie chce się połączyć z modułem.
C200 CDI 2002 AVANTGARDE ESTATE WDB2032041F212729 I UNITRA GRA!!!
sk_amg
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2009, o 17:44
VIN:
Lokalizacja: LUBUSKIE

Post autor: sk_amg »

Witajcie,

Podepnę się pod temat.Jestem zainteresowany zakupem tego:

http://www.allegro.pl/item702132273_mer ... ml#gallery[/URL]

Jak domniemam jest to wyrób Made in China ? :mysli:
Co o tym sądzicie, warto ? Nie będzie z tym problemów ? Jestem amatorem dlatego pytam bardziej obeznanych w temacie :haha: Trochę wstyd że pytam ale tak wogóle to gdzie z tym się podpiąc ?? :wstyd: Jak to jest wkońcu z tym abonamentem coś trzeba płacic z przypadku tej opcji ?
Awatar użytkownika
koko115
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 22:26
VIN:
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: koko115 »

Człowieku widziałeś cene tego ? Po co Ci taki sprzęt ? Jesteś elektrykiem samochodowym ? masz warsztat ? czy masz kase, i nudzi Ci się ?
W204 C320 CDI 224KM, 2007r, Avantgarde, Sedan .:WDD2040221A097417:.
W203 C220 CDI 143KM, 2002r, Elegance, Sedan .:WDB2030061A409823:.
W203 C180 143KM, 2006r, Classic, Coupe .:WDB2037421A937121:.
sk_amg
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2009, o 17:44
VIN:
Lokalizacja: LUBUSKIE

Post autor: sk_amg »

Jestem mechanikiem z zawodu z ciągłym brakiem czasu :zly: lecz pracuje w innej branży. Jeżeli auto kosztowało 80K to wydaje mi się że następne 4K nie gra dużej roli.Fakt nie są to małe pieniądze i lepiej byłoby zatrzymac je w kieszeni :tak: Może jak ktoś kupił merca za 20-30K to niezbyt się to mu opłaca. Nie eksploatuje autka na co dzień gdyż nie ma takiej potrzeby jest jeszcze Fiesta :wysmiewacz: i sprinterek :haha: dla którego STAR DIAGNOSIS też się przyda.Może nie myślał bym o zakupie tego typu sprzętu jednak po tym jak poprzez złe decyzje " MECHANIKÓW " wydawałem krocie na częsci a pozniej sie okazywało że to zupełnie co innego lub samemu trzeba było to poprawiac.W mojej okolicy nawet serwis :mb: jest :censored: wart.Wszyscy wolą jechac do innego 100 lub 200km dalej.Fakt auto stało się moim "hobby" i chce dbac o nie jak najlepiej więc to też może zmienia sytuację.
Awatar użytkownika
homontos
Moderator VIP
Posty: 504
Rejestracja: 4 lis 2007, o 21:58
VIN:
Lokalizacja: gdynia

Post autor: homontos »

sk_amg, pogadaj z kolegą "NOC" on ma stara i napewno ci podpowie co najlepiej kupić jeśli chcesz wydać więcej jak x tyś.
Awatar użytkownika
jjanicki
VIP
Posty: 780
Rejestracja: 3 lip 2009, o 23:59
VIN: WDD2122251A291175
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjanicki »

sk_amg pisze:Jak domniemam jest to wyrób Made in China ? :mysli:
Co o tym sądzicie, warto ? Nie będzie z tym problemów ?
Mało co dzisiaj nie jest Made in China :uee:
homontos pisze:pogadaj z kolegą "NOC" on ma stara i napewno ci podpowie co najlepiej kupić
Dokładnie tak. Pogadaj z kimś, kto już to posiada, a raczej się przekonasz do zakupu. Tym bardziej, jeśli Ci pokaże co tym można wyczyniać (ale uwaga - nabroić też można).
Spróbuj może skontaktować się z kimś, kto już kupił od tego konkretnego Sprzedającego i zapytać jak się sprawuje. Tak samo zapytać Sprzedającego ile wie o tym, co sprzedaje. Czy jest to klon oryginału, czy inna kopia... i jakiej wersji...

Skądinąd wiem, że zdarzają się w SD błędy tłumaczeniowe, dlatego dobrze jest sprawnie posługiwać się językiem angielskim w technicznym wydaniu (albo się szybko podszkolić), bo nawet będąc niedoświadczonym, wiele rzeczy szybciej można się domyśleć z angielskiego niż z tłumaczenia na Polski.
Zdarzają się też błędy proceduralne w naprawach, ale jest ich niewiele. Wynikają one jednak już z samego programu i nawet ASO o tym wiedzą, ale nic poradzić nie mogą i zwyczajnie robią inny rodzaj testu np. pompy SBC w W211, bo jeden z testów tej pompy ZAWSZE daje wynik negatywny...

Myślę, że jednorazowy zakup zwróci się dość szybko, bo pozwoli zaoszczędzić na wizytach diagnostycznych w ASO, a to za każdym razem kwota 200-300pln. Jeszcze szybciej zwróci Ci się zakup, jeśli od czasu do czasu przetestujesz auto znajomemu za np. połowę tej kwoty. Ale to już Twoja decyzja.

p.s.
Podczas eksploatacji trzeba uważać na kable i ich wtyczki. Podłączać ostrożnie, bez pośpiechu, bo same kable są dość drogie i stanowią dużą część ceny tego urządzenia. :idea:
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216 Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
gosc

Post autor: gosc »

Witam. Wyskakuje mi w moim mercedesie błąd spalania i chciałbym go usunąć. Znalazłem program Mercedes Benz Carsoft 7.4 czy ten program wykasuje mi ten błąd.

i mam takie pytanie czy ta wtyczka:

http://www.gsmgods.net/index.php/pl_PL, ... stics.html

będzie odpowiednia do tego? Czy można to zrobić we własnym zakresie
kSmuk

Post autor: kSmuk »

Ta druga wtyczka bedzie ok.
Awatar użytkownika
homontos
Moderator VIP
Posty: 504
Rejestracja: 4 lis 2007, o 21:58
VIN:
Lokalizacja: gdynia

Post autor: homontos »

gosc pisze:Witam. Wyskakuje mi w moim mercedesie błąd spalania i chciałbym go usunąć. Znalazłem program Mercedes Benz Carsoft 7.4 czy ten program wykasuje mi ten błąd.

i mam takie pytanie czy ta wtyczka:

http://www.gsmgods.net/index.php/pl_PL, ... stics.html

będzie odpowiednia do tego? Czy można to zrobić we własnym zakresie
Ja w swoim W203 błędy kasuję interfejsem na ELM 327 plus program pcmscan ale tylko błedy silnika benzynowego bo jest zgodny z OBD2 Natomiast faktycznie te wtyczki są do carsoft ale oprócz wtyczki musisz mieć odpowiedni interfejs np duzo ich jest na allegro i zazwyczaj wraz z interfejsem masz juz odpowiednie wtyczki w cenie.
Awatar użytkownika
jjanicki
VIP
Posty: 780
Rejestracja: 3 lip 2009, o 23:59
VIN: WDD2122251A291175
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjanicki »

Oprócz tej wtyczki musisz mieć jeszcze po drodze do komputera interfejs z multiplekserem. No i komputer musi mieć gniazdo RS 232. Wtedy będzie możliwe wykonywanie wszystkich możliwych w Carsofcie testów za jednym kliknięciem myszy, bez przekładania pinów w gnieździe, jak to się robi, gdy interfejs multipleksera nie ma.
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216 Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
gość

Post autor: gość »

A ile będzie kosztować to wszystko?
Awatar użytkownika
jjanicki
VIP
Posty: 780
Rejestracja: 3 lip 2009, o 23:59
VIN: WDD2122251A291175
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjanicki »

Polecam wpisać "Carsoft mercedes" do szukajki w Allegro i będzie jasne :idea:
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216 Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
gość

Post autor: gość »

http://allegro.pl/item735724739_interfe ... _1988.html

Czy ten interfejs może być?

Moze macie jakies inne programy do usuwania błędów w mercedesie.
Awatar użytkownika
jjanicki
VIP
Posty: 780
Rejestracja: 3 lip 2009, o 23:59
VIN: WDD2122251A291175
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjanicki »

Niestety nie ma w opisie informacji czy interfejs jest z multiplekserem, a tym samym jaką posiada wtyczkę podłączeniową do gniazda 38-pinowego... czy jest pełna mufa, czy są to trzy kabelki (masa, +12V i testowy, który do testu każdego modułu/układu trzeba kolejno przekładać w osobne oczko gniazda).

Kiedyś (ostatniej zimy) interfejsy z multiplekserem były na allegro po ok. 400pln. Możliwe, że staniały, ale chyba nie aż o połowę.
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216 Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”