zlot warszawa ??

Chcesz się z nami spotkać? zobacz planowane imprezy

Moderator: Dziki Mar

ODPOWIEDZ
xangel
VIP
Posty: 264
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 02:06
VIN:
Lokalizacja: Białystok

Post autor: xangel »

Co do dokładności tych litrów, to nie mam szczególnych wymagań. Strzałka stoi na połowie zbiornika, a wskaźnik pokazuje 33l.

Bardziej chodzi mi o to, że mi komputer pokazuje sporo za niskie spalanie. Chciałbym, żeby pokazywał, że pali więcej :)

A w związku z tym, że pokazuje za niskie spalanie to też źle oblicza pozostały dystans.

Jakby tak zrobić, że zamiast 5.5l pokazuje spalanie 7.5l (co jest zbieżne z rzeczywistością), to też pozostały dystans by mi pokazywał 450km zamiast 650 km :)

Co do pracy w ten piękny piątkowy dzień... ja tam daję uczciwie po robocie :haha: Nawet się dziś nie spóźniłem, bo u mnie szef chu..owy i byłoby po premii :haha:

Sprawdzanie ciśnienia nie sypnęło błędem. Robiłem po drodze 2 razy i jest OK. A to działa tylko jak je wywołam, czy cały czas monitoruje?
Ostatnio zmieniony 2 sie 2013, o 13:20 przez xangel, łącznie zmieniany 1 raz.
Niepuszczone bąki unoszą się do głowy i stąd się biorą posrane pomysły.

Srebrne C 270 CDI kombi 2004r (modelowo 2005) / Automat / SportEdition+ / delikatny chip
WDB2032161F645378
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, o 16:32 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 2 razy.
xangel
VIP
Posty: 264
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 02:06
VIN:
Lokalizacja: Białystok

Post autor: xangel »

Nie mam problemu z poziomem paliwa :) Jeżdżę do koło 1/4 baku i tankuję do pełna, a że nie dużo jeżdżę to wychodzi tak raz w miesiącu, czasem dwa.

Tylko mi pokazuje za niskie spalanie :) Nie lubię jak mnie mój własny sprzęt oszukuje :P

Mogę cośtam policzyć, ale żeby to zrobić, to chyba muszę znać bieżący współczynnik.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2013, o 13:35 przez xangel, łącznie zmieniany 1 raz.
Niepuszczone bąki unoszą się do głowy i stąd się biorą posrane pomysły.

Srebrne C 270 CDI kombi 2004r (modelowo 2005) / Automat / SportEdition+ / delikatny chip
WDB2032161F645378
Awatar użytkownika
xandercage14
VIP
Posty: 144
Rejestracja: 28 cze 2013, o 16:05
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: xandercage14 »

5.5l na 2.7 cdi to troche mało mi 2.0 tdi więcej paliło :glupek:. W VW przez Vag dało się to skalibrować nie wiem jak jest w MB
C230K SportCoupe Semi Lift

viewtopic.php?p=141653#141653
xangel
VIP
Posty: 264
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 02:06
VIN:
Lokalizacja: Białystok

Post autor: xangel »

Wiem wiem i właśnie mnie to drażni :) Pali koło 7.5 a pokazuje 5.5 ;] Ja to wiem i rozumiem, ale jak jest aż taka rozbieżność, to ciężko się później dziwić jakie to cuda ludzie wypisują na temat spalania :)
Niepuszczone bąki unoszą się do głowy i stąd się biorą posrane pomysły.

Srebrne C 270 CDI kombi 2004r (modelowo 2005) / Automat / SportEdition+ / delikatny chip
WDB2032161F645378
greenwitch
VIP
Posty: 1175
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 10:32
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: greenwitch »

Jeszcze kilka linków co ntg2.5 (ceny szaaaalone)
http://www.ebay.de/itm/2012-Europe-Merc ... 5af34a106b
http://www.ebay.de/itm/2012-Mid-East-Me ... 3f27c40eda
http://www.ebay.de/itm/Comand-NTG-2-5-f ... 4ac559b9ab

tutaj to chyba rozsądnie to maks z 2,5k zapłacić. (masakra bo do w211 ntg2,5 można dostać za około 2k już :-( )
Mała errata: radio aps50 po lifcie (a nie audio20):
http://www.ebay.de/itm/DVD-RADIO-GPS-NA ... 3383a32d95
http://www.ebay.de/itm/RADIO-GPS-NAVIGA ... 5af2f8a592



są jeszcze radia audio20 za około 300€, ale ich aktualnie nie widzę.

[ Dodano: 2013-08-02, 13:39 ]
Chłopaki, ja już zacząłem proces by to poprawić
1) tankujecie na fulla:
2)kasujecie średnie spalanie
3) spisujecie stan licznika.

To jest stan początkowy:
a teraz ze 3 baki przejeżdżacie spisujecie ile paliwa spalił ile przejechaliście km:
odczytujecie średnie spalanie z komputera i na SD można to skalibrować.

Adam
Ostatnio zmieniony 2 sie 2013, o 13:44 przez greenwitch, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam
Mercedes W203 2002 sedan Elegance
VIN WDB2030061A360421
xangel
VIP
Posty: 264
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 02:06
VIN:
Lokalizacja: Białystok

Post autor: xangel »

Takie jak tu mam:
http://www.ebay.de/itm/DVD-RADIO-GPS-NA ... 3383a32d95

Kupiłem chyba po pijaku z uszkodzonym laserem :)

Ooo jednak nie, tylko podobne :)
Takie mam:
http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=& ... 0751076714

[EDIT]
Ja zawsze tankuję do pełna i biorę fakturę, więc wiem zawsze ile mi realnie pali i stąd moje walki, żeby komp pokazywał tyle co znika z baku :)


[EDIT 2]
O kurde... trafiłem na drugą część filmiku pt. "Co to kurwa jest":
http://www.youtube.com/watch?v=VacM-CQEzLc
Ostatnio zmieniony 2 sie 2013, o 13:53 przez xangel, łącznie zmieniany 3 razy.
Niepuszczone bąki unoszą się do głowy i stąd się biorą posrane pomysły.

Srebrne C 270 CDI kombi 2004r (modelowo 2005) / Automat / SportEdition+ / delikatny chip
WDB2032161F645378
Awatar użytkownika
bartek.iz
VIP
Posty: 750
Rejestracja: 13 mar 2008, o 00:12
VIN: WDB2030461F850320
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bartek.iz »

To było dobre policjant - "jakaś broń, narkotyki ? " :rotfl: chcialem im odpowiedzieć "nie dziękuję już wszystko mam :P " ale ugryzłem się w język. Było elegancko, dobrze się pogadało, na koniec nawet komary miały nas dość :D Czekam na kolejny spot w tak zacnym gronie :ok:
C180 Kompressor, sedan - Avantgarde 2006r.
greenwitch
VIP
Posty: 1175
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 10:32
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: greenwitch »

Witam,

W niedziele robimy z Bartkiem kolejna rundę modowania mojego merca.
Po wszystkich wieczorem zapraszam wszystkich na spota - myślę, że koło 18 możemy wystartować.
Po koordynaty zapraszam na priv.

Przesunąłem spota z soboty na niedzielę, ze względu na pogode. Ogólnie jakby ktoś chciał to pewnie już po 12 na pewno będziemy na działce. Jest grill więc można przywieźć jakieś kiełbaski czy karkówkę. Dam info jeszcze w niedzielę rano, bo jak będzie lało no to trzeba będzie odwołać.

Pozdrawiam,

Adam
Ostatnio zmieniony 9 sie 2013, o 22:55 przez greenwitch, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam
Mercedes W203 2002 sedan Elegance
VIN WDB2030061A360421
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, o 16:41 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
xangel
VIP
Posty: 264
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 02:06
VIN:
Lokalizacja: Białystok

Post autor: xangel »

Ja dziś nie :)
Niepuszczone bąki unoszą się do głowy i stąd się biorą posrane pomysły.

Srebrne C 270 CDI kombi 2004r (modelowo 2005) / Automat / SportEdition+ / delikatny chip
WDB2032161F645378
greenwitch
VIP
Posty: 1175
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 10:32
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: greenwitch »

to jest JUTRO w niedzielę!!!!
Adam
Mercedes W203 2002 sedan Elegance
VIN WDB2030061A360421
xangel
VIP
Posty: 264
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 02:06
VIN:
Lokalizacja: Białystok

Post autor: xangel »

Hmm czyli będzie bez alko? ;]
Niepuszczone bąki unoszą się do głowy i stąd się biorą posrane pomysły.

Srebrne C 270 CDI kombi 2004r (modelowo 2005) / Automat / SportEdition+ / delikatny chip
WDB2032161F645378
greenwitch
VIP
Posty: 1175
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 10:32
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: greenwitch »

jak przyjedziesz o 12 to piwko możesz walnąć :-)
Adam
Mercedes W203 2002 sedan Elegance
VIN WDB2030061A360421
Awatar użytkownika
Smart
VIP
Posty: 5739
Rejestracja: 29 gru 2012, o 11:25
VIN:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Smart »

Szkoda, że mam do Was taki kawał ... ale może kiedyś przy okazji :ok:. Trzeba coś na miejscu tego ten :mysli:.
CL203 WDB2037461A802397
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zloty i spotkania”