Jaki olej i ile go wchodzi- skrzynia biegów

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Pempek
VIP
Posty: 123
Rejestracja: 30 lip 2008, o 08:32
VIN:
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Pempek »

Hej siwytd! Mam również skrzynię 722.6 we wtorek kupiłem zestaw do wymiany tutaj http://allegro.pl/zestaw-skrzynia-autom ... 96742.html
To serwis MB w Poznaniu, można się dodzwonić i dogadać w sprawie części - obsługa i dostawa perfekcyjna.
C 200 CDI 154KM (po chiptuningu)
WDB2030071A755145
A 180 CDI WDD1693071J386283
siwytd
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2011, o 06:36
VIN:
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: siwytd »

Gerri, - jeszcze raz dzieki
Pempek, - nie za malo tego oleju? Cos tu pisali wczesniej ze 7,5l jest potrzebne?
C200T Kompressor, 163KM, 2002r
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)
Gdyniak
VIP
Posty: 1952
Rejestracja: 29 sie 2010, o 10:09
VIN:
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Gdyniak »

siwytd pisze: Cos tu pisali wczesniej ze 7,5l jest potrzebne?

Jest potrzebne gdy wymieniasz olej również w konwerterze.
W203 OM612

"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem
siwytd
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2011, o 06:36
VIN:
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: siwytd »

Hmm - no i teraz czas na glupie pytanie :(
Lepiej wymieniac w tym konwerterze (cokolwiek to jest) tez czy nie, i od czego to zalezy?
Sorki, ale tak jak pisalem pierwszy raz musze wymieniac olej w asb i wole zapytac was, niz dac sie zrobic w czlona jakiemus mechanikowi.
C200T Kompressor, 163KM, 2002r
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)
Gdyniak
VIP
Posty: 1952
Rejestracja: 29 sie 2010, o 10:09
VIN:
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Gdyniak »

siwytd pisze: Lepiej wymieniac w tym konwerterze (cokolwiek to jest) tez czy nie, i od czego to zalezy?

Wszystko masz na Forum.
W203 OM612

"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem
Awatar użytkownika
zabarydla
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 lip 2011, o 16:40
VIN:
Lokalizacja: Szczecin / Newcastle

Post autor: zabarydla »

buczi82 pisze:podepne sie, bo chcialem zapyta ile w pl kosztuje wymiana oleju w skrzyni, widze ze okolo 700zl, ja wlasnie zadzwonilem do serwisu w uk, najpierw uslyszalem Ł109, ale cos mi nie gralo, babko powiedziala dokladnie ze koszt wymiany oleju i filtra kosztuje Ł290.. MASAKRA !!! dokladam Ł100 i mam w sklepie ladne alusie 17" z oponami hehe kurcze na polskie wychodzi 1500zl, zdziercy ehhh nic trza bedzie poszukac dobrego innego warsztatu co zajmuja sie tylko automatami :(
290 funia to i tak nie najgorzej :hurra: Ja dzis dzwonilem do servisu :mb: w Newcastle (UK oczywista :usmiech: ) i krzykneli mi 380f,to jest jazda dopiero :szok: ale mam jeszcze jeden warsztat ktory zajmuje sie tylko niemieckimi autkami i tam uslyszalem ze cena bedzie oscylowac kolo 130f :prosi: Wiec nie najgorzej :rotfl: Ale mam do was pytanko; Czy obok miski olejowej silnika ( a dokladnie za nia,patrzac w tyl auta) Mamy miske olejowa od skrzyni biegow?? delikatnie mi sie poci i jezeli to jest to o czym mysle to odrazu powiem zeby przy wymianie oleju w skrzyni wymienili mi uszczelke pod ow miska :boisie: z gory dzieki pozdr.
jeżdzę bo lubię!!:)
Awatar użytkownika
loneraider
Moderator VIP
Posty: 3081
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:03
VIN:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: loneraider »

zabarydla pisze:Mamy miske olejowa od skrzyni biegow??
Tak
zabarydla pisze:zeby przy wymianie oleju w skrzyni wymienili mi uszczelke pod ow miska
Normalna procedura
Filtr i uszczelka pod ASB jest jednorazowa
2030061A015 + 722.6 + 955 + 612 + 220 + 744U

kultowe historie:
W115/Taunus1.6/Volvo244/MazdaMX3
Awatar użytkownika
zabarydla
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 lip 2011, o 16:40
VIN:
Lokalizacja: Szczecin / Newcastle

Post autor: zabarydla »

loneraider pisze:
zabarydla pisze:Mamy miske olejowa od skrzyni biegow??
Tak
zabarydla pisze:zeby przy wymianie oleju w skrzyni wymienili mi uszczelke pod ow miska
Normalna procedura
Filtr i uszczelka pod ASB jest jednorazowa
A nie wiedzialem.No to i dobrze.Prosze napisz mie jeszcze Kolego co to jest ten skrót ASB
Ostatnio zmieniony 5 maja 2012, o 08:57 przez zabarydla, łącznie zmieniany 1 raz.
jeżdzę bo lubię!!:)
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

zabarydla pisze:co to jest ten skrót ASB
A utomatyczna
S krzynia
B iegów
:usmiech:
Awatar użytkownika
zabarydla
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 lip 2011, o 16:40
VIN:
Lokalizacja: Szczecin / Newcastle

Post autor: zabarydla »

Gerri pisze:
zabarydla pisze:co to jest ten skrót ASB
A utomatyczna
S krzynia
B iegów
:usmiech:
:rotfl: pytam sie żeby nie wyjechać w warsztacie do angola z textem ASB bo by chyba zdziczal a ja bym był święcie przekonany ze to jakaś fachowa nazwa :glupek: zapewne bym go jeszcze zbrechtał że jak moze nie wiedzieć. :wysmiewacz: Dzieki Kolego.Pozdrwiam
jeżdzę bo lubię!!:)
Awatar użytkownika
buczi82
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 26 paź 2011, o 20:05
VIN:
Lokalizacja: Telford

Post autor: buczi82 »

a czy ja moglbym rowniez prosic o rodzaj oleju i ile wchodzi, dziekuje bardzo :) musze wymienic na dniach a nie wiem jaki rodzaj ehhhh
WDC2030062R019527
Obecnie:
MB C220 CDI Elegance Auto, 2001r
Peugeot 206 1.4b (98')
Wczesniej:
125, 126, Rover 214-1.4p (96'), Megane-1.6p (98'), Laguna mk2-1.8p (02'), A160-1.6p (98'), Vectra 2.2p (07'), a6 1.9d (01')...
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 21:24 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
buczi82
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 26 paź 2011, o 20:05
VIN:
Lokalizacja: Telford

Post autor: buczi82 »

Pytam dla pewnosci ;)
Obecnie:
MB C220 CDI Elegance Auto, 2001r
Peugeot 206 1.4b (98')
Wczesniej:
125, 126, Rover 214-1.4p (96'), Megane-1.6p (98'), Laguna mk2-1.8p (02'), A160-1.6p (98'), Vectra 2.2p (07'), a6 1.9d (01')...
mrbraindeath
expert
Posty: 2754
Rejestracja: 22 cze 2011, o 10:48
VIN:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrbraindeath »

Fiolki i kurczaki, kapelusze i transformersy.. nazywam sie Tomasz Nied*jeb aka Smart vel Smartlandia. Na co dzien sie zajmuje pierd*leniem.. to moja pasja, od zawsze. Jak bylem bardzo maly mnie mamusia upuscila na glowke i od tego dnia juz tak mam. Nie mielismy niestety wanny, wiec tatus mnie kapal w garnku pod przykrywka.. tylko nie wiem dlaczego wiecznie te wode gotowal. Jak juz doroslem, rodzice mna szorowali podloge, mowili ze moje wloski sa lepsze od kazdego mopa. Cala krew mi splywala do baniaka i tak juz chodzilem z czerwonym lbem. W szkole mnie bili - wszyscy - nawet nauczyciele i wozny. Po lekcjach siedzialem w klasie do poznego wieczora. Mamusia zawsze mowila ze mnie nie potrzebuja w domu i ze tak w ogole nie maja miejsca dla mnie, bardzo ich kocham. Jakims cudem skonczylem trzecia klase podstawowki.. bylo ciezko ale dalem rade. Tata byl ze mnie tak dumny ze mi kupil cysterne wazeliny i postawil na dworcu. Powiedzial ze musze pomagac w wyzywieniu rodziny, i do dzisiaj w ten sposob wspomagam rodzine. Po kilku latach poznalem Mirka - byl moim klientem. Zakochalismy sie, wzielismy slub pod mostem, byl to najpieknieszy dzien w moim zyciu. Mirek pragnal dzieci ale jakos nam nie wychodzilo, chyba jest nieplodny.. ale psst, nie mowcie mu tego. Lekarze nam sugerowali adopcje - pewnego dnia podczas pracy na dworcu w Katowicach podjechal pociag towarowy. Jeden z wagonow byl wypelniony stadem malp z syndromem downa. Nie moglismy odpusci - i sie udalo. Teraz to nasze dzieci, Mirek i ja jestesmy bardzo dumni - sa takie podobne do nas. Moi rodzice nas nie chca znac, ale to zrozumiale. Przeciez kazdy ptaszek kiedys opuszcza gniazdo. Teraz mam to forum i moge wam wszystkim pierd*lic od rana do wieczora o kombajnach, ogorkach, oknach i chmurkach. Pozdrowienia z nibylandii, buziaki.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 21:30 przez mrbraindeath, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów i sprzęgło”