Wyjmowanie płytki z układem scalonym z kluczyka

Instrukcje własnoręcznych napraw. PROSZĘ NIE ZAKŁADAĆ TU TEMATÓW Z PYTANIAMI JAK COŚ ZROBIĆ!!!

Moderator: Dziki Mar

Awatar użytkownika
jjanicki
VIP
Posty: 780
Rejestracja: 3 lip 2009, o 23:59
VIN: WDD2122251A291175
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjanicki »

MARIO68 pisze:Rozumiem że po wyjęciu płytki można włożyć ją do innej (nowej obudowy ) i będzie działać ???
Pod warunkiem, że nowa obudowa będzie taka sama, jak stara... nowsze typy obudów mają nieco inny kształt wnętrza i inny kształt płytek, więc nie pasują...
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216 Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
rottary
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2010, o 17:17
VIN:
Lokalizacja: Lublin

Post autor: rottary »

jjanicki pisze:
MARIO68 pisze:Rozumiem że po wyjęciu płytki można włożyć ją do innej (nowej obudowy ) i będzie działać ???
Pod warunkiem, że nowa obudowa będzie taka sama, jak stara... nowsze typy obudów mają nieco inny kształt wnętrza i inny kształt płytek, więc nie pasują...
A gdzie kupić starą obudowę?
Kluczyk 2 przyciskowy. Przecież to tylko kawałek małego
czarnego plastiku, powinno kosztować grosze.
Lenartowicz Lublin chce 1200 zł za nowy komplet /2 szt./
a ja potrzebuję tylko samą obudowę.
Mercedes C200, 122 KM, 2003r, kombi.
W tej sprawie musiałem przeglądać kwity.
Awatar użytkownika
mugger
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 20 sie 2008, o 10:27
VIN:
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mugger »

Poszukaj u handlarzy częściami - wielu z ich kupuje angliki i puszcza na "tajle" - kluczyki też im zostają.
w168, w203, w123
Awatar użytkownika
macek
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 9 mar 2011, o 01:51
VIN:
Lokalizacja: UK/Poznan

Post autor: macek »

iceman pisze:No tak ,ale u mnie oba kluczyki nie maja tego otworu :(
U mnie tez nie ma tego otworu ale jakos dalem rade wyciagnac. Ten bialy plastik posiada klips ktory zahacza sie o krawedz obudowy w miejscu gdzie powinien byc trzeci przycisk, ten od bagaznika.
Ja mam Coupe wiec sa tylko dwa przyciski ale ku memu zaskoczeniu na plytce jest ich trzy.
Zgaduje ze we wszystkich kluczykach tak jest wiec posiadacze Coupe maja jeden przycisk w zapasie na wymiane bo podobno zdarza sie ze sie psuja.
macek
W203 SPORTCOUPE CDI 105kW AUTOMAT
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

macek pisze: Ten bialy plastik posiada klips ktory zahacza sie o krawedz obudowy
Przygotowałem kiedyś na inne forum coś takiego (problem dotyczył akurat niedziałających przycisków pilota):

Na pierwszym zdjęciu mamy wyjętą płytkę, żeby pokazać jak wykonać odpowiednie "narzędzie serwisowe"
Bierzemy więc kawałek drutu (grubość mniej-więcej jak spinacz biurowy) ja używam w tym celu rozwiniętej sprężyny - bo drut jest twardy i jej koniec zaginamy na ok. milimetr żeby można było zahaczyć krawędź plastikowej blokady. Załamany koniec nie może być zbyt długi, żeby nie zahaczył i nie uszkodził elementów elektronicznych. Na zdjęciu widoczny jest również zatrzask uniemożliwiający wypadnięcie płytki.
Obrazek

Po przygotowaniu narzędzia kluczyk ustawiamy w pozycji pionowej i w sposób pokazany na obrazku pomiędzy ściankę obudowy kluczyka i biały plastik wciskamy mały zegarmistrzowski śrubokręt żeby powstała niewielka szczelina:
Obrazek

W szczelinę wciskamy bokiem nasz przyrząd, a następnie obracamy tak, żeby zahaczyć o białą plastikową beleczkę w sposób pokazany na pierwszym zdjęciu. Na tym etapie śrubokręt można wyjąć.
W tej chwili wskutek powstałej szczeliny zatrzask jest oddalony od obudowy i płytkę można wysunąć po pociągnięciu za nasze narzędzie specjalistyczne.
Obrazek

Następne zdjęcie to ogólny widok płytki. Widać mikrowyłączniki i ich miejsca lutowania do płytki. To właśnie w tych punktach należy szukać przyczyny (oderwanie)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 1 sie 2018, o 20:15 przez Gerri, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
macek
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 9 mar 2011, o 01:51
VIN:
Lokalizacja: UK/Poznan

Post autor: macek »

mysle ze Twoj post wyczerpal temat :)
pozdrawiam
macek
W203 SPORTCOUPE CDI 105kW AUTOMAT
Tequilakrk
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 31 paź 2009, o 23:34
VIN:
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tequilakrk »

Gerri, zaj :censored: instrukcja. Pełen profesjonalizm. Dzięki Tobie wymieniłem obudowe bez żadnego problemu, chociaż wcześniej wydawało mi się to kosmiczne. Pozdrawiam :rotfl:
Ostatnio zmieniony 27 mar 2012, o 21:10 przez Tequilakrk, łącznie zmieniany 1 raz.
C220 CDI 2.2l 143 km 2003r. CLASSIC sedan.
ruto2
VIP
Posty: 194
Rejestracja: 9 gru 2011, o 21:42
VIN:
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: ruto2 »

No i jak ma ktoś obudowę z 2 przyciskami , to można zamienić uszkodzony z tym z prawej strony (to od bagażnika) albo kupić obudowę z 3 przyciskami i np.w kombi otwiera się bagażnik....

PS . Tą białą "belkę" łatwo złamać , więc polecam cieniutką pincetę .... i delikatnie...
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012, o 00:40 przez ruto2, łącznie zmieniany 1 raz.
CDI 220
siwytd
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2011, o 06:36
VIN:
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: siwytd »

Witam, podepne sie do tematu
albo kupić obudowę z 3 przyciskami i np.w kombi otwiera się bagażnik.
Rozebralem kluczyk, wyjalem plytke, przytknalem do niej ten kawalek z bateriami i ten trzeci styk przy naciskaniu wogole nie powoduje zapalenia diody (pozostale 2 normalnie dzialaja).
I tu moje pytanie, czy cos trzeba zmienic na plytce zeby ten trzeci styk otwieral bagaznik w kombi?
Moze trzeba z bliska tak jak z domykaniem szyb i dopiero wtedy dziala? Testowalem w domu bo nie chcialo mi sie w taka pogode do samochodu wychodzic. No ale jak wogole nie swieci dioda to pewnie cos trzeba zrobic, tylko co?
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2012, o 15:38 przez siwytd, łącznie zmieniany 1 raz.
C200T Kompressor, 163KM, 2002r
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Wiesz o tym, ze przycisk bagażnika trzeba dłużej przytrzymac niż pozostałe ?
siwytd
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2011, o 06:36
VIN:
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: siwytd »

No mozliwe, ale nawet dioda sie nie swieci jak go naciskam, a przy pozostalych dwoch swieci - stad moje pytanie.
C200T Kompressor, 163KM, 2002r
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)
Awatar użytkownika
Gerri
expert
Posty: 1255
Rejestracja: 15 paź 2007, o 19:39
VIN: WAUZZZ8P9BA087930
Lokalizacja: Limerick

Post autor: Gerri »

Napisałem powyżej: przycisk należy przytrzymać ok. 2 sekundy. Dopiero wtedy zaświeci dioda. Robisz tak?
siwytd
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2011, o 06:36
VIN:
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: siwytd »

Kurcze - faktycznie :glupek:
Dzieki, ide potestowac do autka

edit
Gdyby ktos chcial aby w jego kombi otwieral sie bagaznik, a nie koniecznie chce kupowac obudowe kluczyka z 3 przyciskami to wystarczy od wewnatrz obudowy kluczyka, w miejscu gdzie jest takie czerwone koleczko nad tym trzecim stykiem (widac jak sie latarka poswieci) nakleic zwykla tasma klejaca maly naroznik karty platniczej\kredytowej. Zlozyc i dziala otwieranie bagaznika :idea: Co prawda nie ma takiego charakterystycznego klikniecia przy wciskaniu, a i wcisnac trzeba troszke mocniej niz pozostale, ale nic nie kosztuje a dziala :ok:
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2012, o 13:49 przez siwytd, łącznie zmieniany 1 raz.
C200T Kompressor, 163KM, 2002r
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)
ruto2
VIP
Posty: 194
Rejestracja: 9 gru 2011, o 21:42
VIN:
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: ruto2 »

A ktoś mnie zrąbał w innym poście ,że z tym otwieraniem bagażnika to niepotrzebny bajer ... heh
CDI 220
siwytd
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2011, o 06:36
VIN:
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: siwytd »

Moze i niepotrzebny, ale nic mnie to nie kosztowalo wiec zrobilem :oczko:
C200T Kompressor, 163KM, 2002r
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZRÓB TO SAM”